dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. TC Kimlik Numarası İle Açık lise Öğrenci Girişi Linki Sayfası

TC Kimlik Numarası İle Açık lise Öğrenci Girişi Linki Sayfası

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
249 0
Açık Lise Öğrenci Girişi

Lise eğitimini dışarıdan devam eden kişiler profiline ve ayarlara giriş yapabilmek için açık lise öğrenci girişi linki ile sayfasını araştırmaktadır.

Açık lise öğrencilerinin sisteme giriş adresi aol.meb.gov.tr olmaktadır. Ancak bazı kişiler bu adrese ulaşım sağlayamadığı zamanlarda açık lise öğrenci girişi olarak aramalar yapmaktadır. Buradan giriş yapan öğrenciler ders alma, aldıkları kredi miktarı, ders bilgileri ile diğer bilgilere ulaşım sağlamaktadır. Özellikle kayıt yenileme için giriş adresi önemlidir. Zira süresi geçirildiğinde kayıtlar yenilenmemekte ve zaman kaybı söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte açık lise mobil uygulaması söz konusudur. Yaşam mobil uygulamalar ile daha kolay hale gelmektedir.

TC Kimlik Numarası İle Açık Lise Öğrenci Giriş Linki

Açık lisede eğitim görenler TC kimlik numarası ile giriş yapabilmektedir. Açılış sayfası ise aol.meb.gov.tr olarak olmaktadır. Mobil uygulamayı indirenler İOS ve Android işlemciler ile hizmet almaktadır. Profile girebilmek için kullanıcı adı TC numarası kullanılmaktadır. Bununla birlikte giriş için şifre istenmektedir.

Açık Lise Öğrenci Girişi
Açık Lise Öğrenci Girişi

E-devlet üzerinden açık lise portalına giriş mümkündür. Özellikle sınavlar uzaktan olması halinde kullanıcı adı ve şifre önemli olmaktadır. Kullanıcı adı TC olmasına karşın şifrenin unutulması halinde risklerle karşılaşılabilmektedir. Özellikle sınavların online yapılıyor olması şifrelerin önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Açık Lise online sınav giriş için TC numaranızı yazmanız ve şifrenizi girmeniz yeterli olmaktadır.

AÖL Kayıt Yenileme

Açık lisede eğitim görenler her yıl kayıt yenileme yapması gerekir. Hatta ders seçimi yapılması önemlidir. Bakanlıkça belirtilen tarihler aralığında AÖL kayıt yenileme işlemi yapılmaktadır. Bakanlık kayıtların yenilenmesinde kılavuz yayınlamaktadır. Bu kılavuz sayesinde erişime açılmasıyla birlikte kayıt yenilemeler yapılmaktadır. Kayıt yenilemenin bir diğer adresi de ikametinizin bulunduğu Halk Eğitim Merkezidir. Burada açık lise eğitimi takipleri yapılabildiği için kayıt yenileme hizmeti de alınabilmektedir.

Açık Lise Öğrenci Girişi
Açık Lise Öğrenci Girişi

Açık Öğretim Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

AÖL kayıt yenileme için öncelikle sınav ücretinin yatırılması gerekmektedir. Ücretler banka hesaplarından yapılırken sisteme otomatik olarak ödendiğine dair kayıt geçmektedir. Bu sayede kayıt yenilemeyi yaparken eğitiminiz için gereken adımları da atmış oluyorsunuz. Peki açıköğretim öğrenci girişi nasıl yapılır?

 1. İnternet sitesi aosogrenci.anadolu.edu.tr adresine girin
 2. TC kimlik numarası, şifre ve kod girişini yapın.
 3. Giriş menüsü ile devam edin.

AÖL giriş şifresini unuttum kelimesi sizlere uzak gelmeyebilir. Zira kişilerin unuttuğu olmaktadır. Şifrenizi unutmanız halinde buradaki şifremi unuttum menüsü ile şifrenizi yenilerken tekrar girme imkanınız olmaktadır.

Kayıt yenileme sonrası merak edilen hususlardan biri de açıköğretim aktif olduğunu nasıl anlarız sorusunu yanıtıdır. Kaydın aktif olduğunu internet sitesinden anlayabilirsiniz bunun için;

 • AÖS resmi internet sitesine giriş yapın
 • TC numarınız, şifreniz ve kod ile giriş yapın.
 • AÖS sayfasına giriş yapabiliyorsanız aktif olarak öğrenci olduğunuz anlamına gelmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir