Arefe Günü (Pazartesi) Bayramda Noterler Açık mı?

Arefe Günü (Pazartesi) Bayramda Noterler Açık mı?
Yayınlama: 04.04.2024
Düzenleme: 04.04.2024 11:43
1.213
A+
A-

Bu yıl Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarılırken idari izin günü kabul edilen Arefe günü yani Pazartesi Noterler açık mı merak edilen sorulardan oldu.

Ramazan Bayramı 9 Nisan Salı günü başlıyor. 12 Nisan Cuma günü bitiyor. Bayram tatiline ilişkin açıklama haberler ile gündeme gelmişti. Bu anlamda 8 Nisan günü bayram izni başlamış olacak. Kamu kurum ve kuruluşları idari izin yaparken diğer kuruluşların açık olup olmadığı merak edilmektedir. Bu kurumlardan biri de noterlerdir. Noterler 8 Nisan 2024 Pazartesi günü tüm gün, 9 Nisan 2024 Salı günü ise öğlene kadar açık olacak. 

Bayramda, Arefe Günü Noterler Açık mı?

Bayram tatili için resmi açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Buna göre tatil 8 Nisan günü başlayacak. Kamu kuruluşları da 8 – 9 Nisan tarihlerinde kapalı olacak. Resmi olarak kapalı olması nedeniyle Noterlerde açık mı kapalı mı araştırılmaktadır.

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

İdari izin ve bayram tatili izni 5 Nisan Cuma gününden itibaren başlamış olacak. Bu sebeple Noterler de 15 Nisan Pazartesi gününe kadar kapalı kalacak. 2024 yılı Ramazan Bayramı tatili ve süresi şu şekilde;

  • Ramazan Bayramı Arefesi 9 Nisan Salı
  • Bayram 1. Gün 10 Nisan Çarşamba
  • Bayram 2. Gün 11 Nisan Perşembe
  • Bayram 3. Gün 12 Nisan Cuma
  • Bayram 4. Gün 13 Nisan Cumartesi

Ramazan Bayramında Noterler Açık mı?

Hafta sonu tatillerinde nöbetçi sistemine geçen Noterler Ramazan Bayramında açık mı araştırılmaktadır. Bayramda noterler kapalı olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.