Arefe Günü Pazartesi, Salı, Bayramda Bankalar Açık mı?

Arefe Günü Pazartesi, Salı, Bayramda Bankalar Açık mı?
Yayınlama: 05.04.2024
25
A+
A-

Ramazan bayramına sayılı günler kala resmi olarak bankacılık işlemlerini görmek isteyenler Arefe günü, Pazertesi, Salı bayramda bankalar açık mı sorusuna yanıt aramaktadır.

Ramazan Bayramını 10 Nisan tarihinden itibaren kutlayacağız. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatilini 9 güne çıkaran bir idari iznin altına imzasını attı. Bu anlamda herkes 5 Nisan Cuma gününden itibaren tatile ayrılmış olacak. Ancak idari izin olması nedeniyle bankacılık işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar Arefe günü dahil olmak üzere bayramda bankalar açık mı sorusuna yanıt arıyor.

Özellikle merak edilen husus 8 Nisan bankalar çalışıyor mu oldu. 8 Nisan Pazartesi günü bankalar tüm gün açık olacak.

Bankalar Bayramda Açık mı?

İdari izin verilmesi nedeniyle 8 ve 9 Nisan tarihleri de tatilin içerisine alındı. Ancak idari olması sebebiyle 8 Nisan tarihinde tüm gün, 9 Nisan tarihinde ise öğlene kadar bankaların hepsi açık olacak. Ancak bayramda kargo firmaları, noterler ve hastaneler gibi bankalarda kapalı olacak.

Bayram Tatili ise normalinde Arefe günü öğlen saatinde başlıyor. Arefe günü ise 9 Nisan tarihinde. Bayramın ilk gününü 10 Nisan tarihinde ifa edeceğiz. Pazartesi ve Salı gününün de tatile bağlanması herkesin 9 günlük tatilde eş, dost ve akraba ziyaretlerini yapması için büyük fırsat oldu.

Bayram tatilinin uzaması tatil bölgelerinde de hareketliliği artırdı. Bununla birlikte otobüs seferlerinin dolması ek seferlerin yapılmasına neden oldu. Otobüs bileti fiyatlarına zam yapılması birçok vatandaşın memleketine gitmesine engel olurken 9 günlük süre herkesin yüzünü güldürdü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.