dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Dump Ne Demek? Ne İçin Kullanılır?

Dump Ne Demek? Ne İçin Kullanılır?

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
167 0
Dump Ne Demek? Ne İçin Kullanılır?

Sosyal medya ile karşılaşılan kelimelerden Dump ne demek? Sorusunun birden fazla yanıtı bulunuyor. Zira İngilizce bir kelimedir. Bu anlamda çok yönlü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dump Kelimesi Ne İçin kullanılır?

İlk kez duymuş olduğunuz dump kelimesi duyduğunuz alana göre farklı anlamlar yansıtmaktadır. Böylelikle ne anlama geldiğini anlamak için nasıl kullanıldığını belirlemek gerekmektedir. Kullanıldığı cümleye göre değişin dump kelimesi ve anlamlarından bazıları şu şekildedir;

Çöplük veya Depolama Alanı

“Dump” kelimesi genellikle çöp atma veya atık malzeme depolama alanını ifade etmektedir. Bunu örnekle açıklarsak trash dump ya da garbage dump ifadeleri doğru olacaktır. Bu ifadeler çöp alanını göstermekte kullanılmaktadır.

Dump Ne Demek? Ne İçin Kullanılır?

Bilgisayar Terimi

Bilgisayar teknolojisi bağlamında “dump” terimi kullanılabilmektedir. Bu durumda bilgi veya veri setinin, genellikle hafıza içeriğinin, belirli bir anda bir dosyaya veya başka bir depolama alanına kaydedilmesi ifade edilmektedir.

Fiyat Düşüşü

Dump terimi finansal piyasalarda kullanılabilir. Bu gibi durumda malın fiyatında hızlı düşüş olarak ifade edilmektedir. Örnek olarak kripto paraların hızlı düşmesi için bu kelime kullanılabilmektedir.

Büyük Miktarlarda Boşaltma

Büyük bir kamyonun inşaat malzemelerini bir anda boşaltması için dump kelimesi kullanılabilir.

Dump Ne Demek? Ne İçin Kullanılır?

Bilgi Paylaşma

Dump ne demek instagram araştırmalardan biridir. Bu da bilgi ya da içeriğin hızlı şekilde, düşünmeden paylaşma anlamına geldiğidir.

Dump Kelimesinin Kullanıldığı Yerler

Yapılan sorgulandan bir diğeri de Photo dump ne demek? Olmaktadır. Fotoğrafın nasıl olduğunun bir öneminin olmadığı içeriğinin önemli olmadığını belirtmek için kullanılmaktadır. May dump ne demek? İse fotoğraf albümünüzün rastgele paylaşılmasıdır. September dump ne demek? Sorgusu ise Eylül ayında çöplüğe düşen anlamına gelen bir deyim olarak kullanılmaktadır. Diğer anlamları ise;

  • Dumping Ground : çöplük, döküm sahası
  • He dumped his clothes on thı Floor : Kıyafetlerini döktü
  • Database Dump : veritabanı içeriğini dışarı aktarma
  • To dump someone : ilişkiyi sonlandırma

Seküler Ne Demek? Seküler’in TDK Anlamı

Maskülen Ne Demek?

Nude Atmak, Nude İstemek Suç mu? Nude Ne Demek?

Ele alındığında kullanılan kelimenin hangi cümle içerisinde kullanıldığı önemlidir. Zira bu sayede hangi anlamda kullanıldığına dair bir açıklama yapılabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir