dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Haham Eyal Karim’den Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası

Haham Eyal Karim’den Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
198 0
Hahamdan Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası

İsrail ordusunda rezillik diz boyu devam ediyor. İsrail askerlerinin kendinden olmayan yani Yahudi olmayan kadınlara tecavüz edebileceği açıklamasını yapan Haham Eyal Karim hala görevinin başında.

İsrail askerinin Yahudi olmayan kadınlara tecavüz edebileceğine dair ilginç açıklamaları ile gündem olan Haham Eyal karim halen görevinin başında. Tuğgeneral rütbesindeki hayyam İsrail ordusundaki görevini yürütmeye devam ediyor. Karim 2016 yılından bu yana bu görevi yürütüyor.

Gazze Katliamında Ölen Askerlerin Defin İşlemine Öncülük Ediyor

7 Ekim tarihinde başlayan Gazze saldırıları devam ederken bir yandan Hahambaşı olarak üst düzey görevde bulunan Eyal Karim’in sözleri gündem oldu. Adeta suça teşvik olan sözleri özellikle sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. İsrail ordusunda Tuğgeneral rütbesi olan Hahambaşı aynı zamanda askerlere dini ve manevi rehberlik görevi bulunuyor. Ölen Yahudi askerlerin uygun bir şekilde kimlik tespitleri ile gömülme işlemlerinden sorumlu hahambaşı aynı zamanda fetva verme yetkisine sahip.

İsrail Ordusuna fetva verme yetkisi ile yaptığı açıklamalar gündem olan Hahambaşı fanatik bir Yahudi. Yaptığı açıklamalar kadınlar, eşcinseller ve Filistinlilere yönelik olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle internet sitelerinde vermiş olduğu yanıtları ile dikkat çeken hahambaşı aynı zamanda kadınlara zorunlu olan askerliğe karşı çıkan isimlerden.

Hahamdan Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası
Hahamdan Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası

Hahambaşı aynı zamanda kadın şarkıcıların askerlerin törenlerinde sahne almaması gerektiğini de açıklamıştı. Ancak en çok dikkat çeken sözleri Yahudi olmayan kadınlar için oldu. Zira kendisi 2016 yılında kendisine yöneltilen soru nedeniyle “İsrail askerlerinin Yahudi olmayan kadınlara tecavüz edebileceği” açıklamasında bulunmuştu. Sözlerinin devamında savaş esnasında ordunun zinde ve askerlerin moralli olması açısından çekici kadınlara rızası dışında kötü eğilimler tatmin etmeye izin verdiğini belirtmişti.

Hahambaşı Karim Tepki Görüyor

Müslüman mahallesinde Ateret Kudüs denilen Yahudi dini okulunda ders veren Karim, sözleri ile gündem olmaya devam ediyor. Eğitim verdiği okulun aynı zamanda Doğu Kudüs’ün Yahudileştirilmesi için vizyonu bulunduğu biliniyor. Bölgede Yahudi yerleşim örgütü olan Ateret Cohanime bağlı olan okul eğitimlerine devam ediyor.

7 Ekim tarihinde başlayan Gazze katliamı ile Yahudi askerlerin gömülme işlemlerine öncülük eden Karim yapmış olduğu açıklamalar ile tepki görüyor.

Hakkari’de Çikolata Çalan Çocuğu Rehin Alan Zincir Market Hangisi

Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor

Banu Parlak Silahlı Paylaşım Sonrası Yeniden Gözaltına Alındı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir