dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İstanbul’da Trafik Çilesine Son Serbest Geçiş Sistemi Geliyor

İstanbul’da Trafik Çilesine Son Serbest Geçiş Sistemi Geliyor

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
108 0
İstanbul’da Trafik Çilesine Serbest Geçiş Sistemi Geliyor

İstanbul’da trafik çilesine son verecek adımlar atılmaya devam edilirken yeni bir karar daha alındı. Trafiği rahatlatmak için bağlantı yollarındaki gişeler artık olmayacak. Serbest Geçiş Sistemi getirilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu İstanbul trafiğini rahatlatacak bir adımı daha atacaklarını duyurdu. Bağlantı yollarındaki gişelerin kaldırılacağını duyuran Uraloğlu serbest geçiş sistemi getirileceğini açıkladı. Bu sistem sayesinde sürücüler hızlı geçiş imkanına sahip olacak.

Serbest Geçiş Sistemi İstanbul’da Trafiği Rahatlatacak

Yıllardır istanbul’un bitmeyen trafik çilesine sürekli çözümler aranıyor. Kentin en önemli sorunlarından biri haline gelen trafiğin rahatlatılması için çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalardan biri de bağlantı yollarında bulunan gişelerin kaldırılması ile olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Serbest Geçiş Sistemi ile ücret toplanacağını açıkladı. Bu sayede çok yoğun olan trafiğin bir nebze rahatlayacağı ve bazı aksamaların ortadan kaldırılması bekleniyor.

İstanbul’da Trafik Çilesine Serbest Geçiş Sistemi Geliyor
İstanbul’da Trafik Çilesine Serbest Geçiş Sistemi Geliyor

Son olarak Bakan Uraloğlu İstanbul için çalıştıklarını ve trafiği rahatlatmak için yeni adımlar atılacağının sinyalini verdi. Uraloğlu yeni sistem hakkında Yeni Şafak Gazetesine açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada; TEM otoyoluna bağlanan gişelerin kaldırılacağını söyleyen Uraloğlu gişe ile şerit değiştirilmesi nedeniyle trafik akışı düzensiz olduğunu belirtti. Bu düzensizliği ortadan kaldırmak için İstanbul’a Serbest Geçiş Sistemi devreye alacaklarını açıkladı.

Bağlantı Yollarındaki Gişeler Kaldırılacak

TEM otoyolu bağlantılarında bulunan gişelerin kaldırılması ile Avcılar, Samandıra, Hadımköy ve Ispartakule geçişleri çok daha hızlı olacak. Serbest Geçiş sistemi projesinin hayata geçirilmesi ile gişeler ve kanopiler kaldırılacak. Böylelikle ödeme ve gişe değişikliği ile şerit değişikliğine giden sürücülerin önüne geçilerek trafiğin daha hızlı akması sağlanmış olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yeni projenin çalışmalara başlandığını ancak ne zaman yürürlüğe gireceğini de açıklamadı.

Ev Kadınlarına Prim Desteğini Bakan Işıkhan Açıkladı

Kaymakam Salih Aydın Kimdir? Neden Görevden Alındı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Vergi Tahsilat Performansını Artırdıklarını Açıkladı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir