dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İz Bırakmadan Cam Silmenin Sırrı – Püf Noktaları

İz Bırakmadan Cam Silmenin Sırrı – Püf Noktaları

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
199 0
İz Bırakmadan Cam Silmenin Sırrı – Püf Noktaları

Özellikle ev hanımlarının kabusu haline gelen hususlardan biri iz bırakmadan cam silmenin sırrı ve püf noktaları araştırma konularından biri.

Ev hanımlarının özellikle ev temizliğinde en çok zorlandığı hususlardan biri cam ve ayna silmektir. Bu anlamda meşakkatli olan cam temizleme üzerindeki lekeye göre zorluk derecesine sahiptir. Su ve kirecin yanı sıra toz ve çamur lekeleri bulunan camların temizlenmesinin yanında iz bırakmadan silinmesi en önemli amaçlardan biridir. Püf noktalarını bilenler bu aşamada daha avantajlı. Zira hızlı ve kolay cam temizliği mümkündür.

Cam Silerken İz Bırakmamak İçin Ne Yapmalı?

Cam temizliğinin kolay olması açısından üstten başlaması gerekir. Zira alttan başlandığında yukarı kısımlar silinirken aşağılar yani temizlediğiniz yerler batabilir. Ancak üstten başlandığı takdirde temizleme sıvısı aşağıya akar ve daha ekonomik bir temizlik yapılmış olur.

İz Bırakmadan Cam Silmenin Sırrı – Püf Noktaları
İz Bırakmadan Cam Silmenin Sırrı – Püf Noktaları

Toz ve iz bırakmadan cam silmenin püf noktaları arasında en önemli husus su karışımıdır. Bu anlamda hazırlayacağınız karışım;

  • Bulaşık deterjanı
  • Şampuan
  • Beyaz sirke
  • Soda tozu

İle yapılabilir. Bu sayede elde edilen karışım ile cam temizliğinde daha parlak ve iz olmadan bir görünüm elde edilebilmektedir.

Camların Pırıl Pırıl Olması İçin Ne Yapmalı?

Büyük alanların temizlenmesinde pratik olması açısından fırça kullanmak avantaj sağlayabilir. Zira yüksek kısımlara fırça ile ulaşmak mümkün hale gelir. Elde edilen karışım sonrası fırça ile temizlenen noktalar cam çek pasları ile silinebilir. Böylelikle daha hızlı bir temizlik yapılmaktadır.

Ev hanımlarının ve büyük camlara sahip iş yerlerinin en önemli sorunu iz bırakmadan camların silinmesidir. Özellikle iş yerlerinde günde birkaç kez silinen yerlerde elde edilen karışım etkili olmaktadır. Böylelikle zamandan ve verilen emekten fayda sağlanmaktadır.

En Temiz Cam Neyle Silinir?

Silinmede kullanılan malzeme ve bezde önemlidir. Temiz ve parlak bir silme için mikrofiber bez kullanılması gerekir. Hatta gazlı bez denilen yumuşak bezlerin kullanılması daha büyük avantaj sağlar. Aynı zamanda bu bezler çizilmeyi de önlemektedir. Aynı zamanda camın nemli olması yeterli olur. Elde edilen karışım ile az bir nem sayesinde parlak temizlik sağlanmış olmaktadır.

Pembe Panjur Nedir? Kayıtlı Üye Girişi Adresi, İletişim

Nude Atmak, Nude İstemek Suç mu? Nude Ne Demek?

Facebook Video İndirme Yöntemleri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir