dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Keşke 30 Olsam  – 13 Going On 30

Keşke 30 Olsam  – 13 Going On 30

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
94 0
Keşke 30 Olsam – 13 Going On 30

Komedi filmi severlere hitap eden “Keşke 30 Olsam” 6 Ağustos 2004 yılında gösterime girdi. Ancak halen sevilerek izlenilen filmlerden biridir.

Yönetmenliğini Gary Winick’in yaptığı filmin senaristleri Josh Goldsmith ile Cathy Yuspa. Filmde rol alan oyuncular ise Jennifer Garner, Mark Ruffalo ve Judy Greer. Orijinal ismi 13 Going on 30 olan film Netflix ekranlarında izlenebiliyor.

Eğlenceli ve komik bir film ile güzel dakikalar geçirmek isteyenler için Keşke 30 Olsam filmi halen Netflix ekranlarında izlenebiliyor.

Keşke 30 Olsam Filmi Konusu

Film komedi türünde izleyiciyle bütünleşiyor. Filmde Jenna 13. Doğum gününü kutlar. Kutlama öncesi yaşından nefret eden ve 30 yaşında olmak isteyen Jenna bu yaşların insanın en güzel yılları olduğunu düşünmektedir. Bu sebeple 30’lu yaşlardaki kişilere özenti duyar.

Keşke 30 Olsam – 13 Going On 30
Keşke 30 Olsam – 13 Going On 30

Beklenmedik bir şeklide gönlünden geçeni dilek dileyen Jenna elindeki dilek tozu sayesinde dileği yerine gelen birisi olur. Dilek tozunu en yakın arkadaşı verir. Üzerindeki not bütün hayallerini gerçekleştirir yazan toz ile birlikte dileğini dileyen Jenna’nın dileği gerçek olur.

Bir anda hayali gerçekleşen Jenna’nın dilek sonrası uyandığında bir anda fıstık gibi bir vücudu olur. Devamında atlet bir sevgilisi, muhteşem bir işi ve birçok arkadaşı olmaktadır. İlk etapta evin değiştiğini gören Jenna aynada kendisini görünce çığlık atarak düşer. Yeni görünüşüne inanamaz. Dileğinin yerine geldiğini anladığında ise yaşadıkları ile birlikte istediğinin bu olmadığını fark edecektir. Büyük bir dergide çalışan Jenna Ring olan biteni anlamak için çocukluk arkadaşı Matt’a ulaşmaya çalışır.

30 Yaşında İstediğinin Bu Olmadığını Fark Eder

30’lu yaşlarda en iyi arkadaşı olan Matt, ona göre Jenna’nın 13. Yaş günü partisini mahvetmiştir. Onun yetişkin hali ise çocukluk yıllarına göre çok daha farklıdır. Hayatın hızlı ve yoğun monotonuna ayak uyduramayan Jenna sonunda 13. Yaşına geri dönmek ister.

Ergenlik öyküsü ile mutluluklar sunan Hollwood filmlerinden Keşke 30 Olsam 1987 yılında otuz yaşında olmak istiyor. Hatta Madonna hayranıdır. 30 yaşına geldiğinde ise Madonna ile arkadaş olduğunu fark eder.

Sevgilimden Son Mektup 

Rüya Senaryo Filminin Konusu 

Kaptan Benim Filminin Konusu

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir