dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Para Dünyası
  4. »
  5. Kredi Kartına Taksit Kalktı mı?

Kredi Kartına Taksit Kalktı mı?

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
160 0
Kredi Kartına Taksit Kalktı mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kredi kartı ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında kredi kartına taksit kalktı mı, kalkacak mı sorusuna yanıtlar aranmaya başladı.

Tüketicinin alamadığı ürünleri taksite bağlayarak kredi kartı üzerinden satın alması finansal göstergeler nedeniyle neredeyse zorunlu. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kartla taksitli yapılan harcamalar için açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar kredi kartına taksit uygulamasının kaldırılacağına dair sinyaller verdi.

Kredi Kartına Taksit Uygulaması Dünyada Sadece Bizde Var

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada “Dünyada sadece bizde var” dediği kredi kartı için ayrıca “Bu iyi bir şey değil” dedi. Konuya ilişkin detaylar ise Cumhurbaşkanlığının programında çıktı. 2024 programını duyan vatandaşlar ise şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

Milyonlarca kişi birden fazla kredi kartına sahip. Böylelikle harcamaların neredeyse tamamı kartlar ile ödeniyor. Hatta yapılan harcamalar sonrası taksitlendirmeler dahi söz konusu ediliyor. Bu durum vatandaşlarca çok sık kullanılırken vazgeçilemez hale geldi. Finansal açıdan kartla yapılan taksitli harcamaların kaldırılabileceği sinyali Bakan Şimşek’ten geldi.

Kredi Kartına Taksit Kalktı mı?
Kredi Kartına Taksit Kalktı mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek finans dünyasının önde gelenleri ile bir araya geldi. Bu aşamada kartlar ile ilgili açıklama yapan Bakan Şimşek “Dünyada kredi kartına taksit uygulaması yapan tek ülkeyiz. Bu durum vatandaşın fazla harcama yapmasına neden oluyor. İyi bir şey değil” dedir. Bakan Şimşek’in yaptığı bu açıklamalar kredi kartlarına yapılan taksitli harcamaların kaldırılacağına dair ipuçlarını verdi.

2024 Yılında Kredi Kartına Taksit Uygulaması Kalkacak mı?

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde havayolu, konaklama, seyahat ve yurt dışı harcamalarına taksit uygulaması daha önce kaldırılmıştır. Bu uygulama sonrası Bakan Şimşek’in yaptığı açıklamalar kredi kartına taksit kalktı mı, kaldırılacak mı sorusunu akıllara getir.

Cumhurbaşkanlığının 2024 programında açıkta kartla taksitli harcamaların kaldırılacağına dair bir açıklama bulunmuyor. Ancak ekonomik dengeyi bozan, enflasyonu tetikleyen uygulamaların önüne geçileceği belirtiliyor. Böylelikle yeni yılda kredi kartına taksit uygulamasının son bulması ihtimaller arasında bulunuyor.

TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?

Garanti BBVA Borsa Veri Yayın Paketi Ne Kadar? 2024

Enerya Hisse Senedi Neden Düşüyor?  ENERY Neden Düştü

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir