dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kuzenlerine Acımayan Ali Mumcu’ya Mahkeme Heyeti Acımadı. 2 Kez Müebbet Hapis Cezası

Kuzenlerine Acımayan Ali Mumcu’ya Mahkeme Heyeti Acımadı. 2 Kez Müebbet Hapis Cezası

dizeler dizeler - - 2 dk okuma süresi
67 0
Kuzenlerine Acımayan Ali Mumcu’ya Mahkeme Heyeti Acımadı. 2 Kez Müebbet Hapis Cezası

Tartıştığı 2 kuzenini öldüren ve bir kuzeninin oğlunu da yaralayan Ali Mumcu’ya iki kez müebbet hapis ile 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Karar sonrası sanık Ali Mumcu savunma hükümlerinin uygulanmasını istedi.

2021 yılında çıkan tartışma sonrası 2 kuzenini öldüren Ali Mumcu hakkında karar çıktı. 2 kuzenini öldüren ve bir kuzenini yaralayan Mumcu yargılandığı İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma sonrası cezaevine gönderildi.

2 Kez Müebbet, 8 Yıl 4 Ay Hapis Cezası

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen son duruşma neticesinde Ali Mumcu 2 kez müebbet ile 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar öncesi Mumcu’ya son sözü soruldu. Mumcu; “Keşke böyle olay yaşanmasaydı. Olayın buraya geleceğini bilmiyordum” dedi. Söz olan sanık avukatı ise müvekkilinin kendisini meşru savunma ile hareket ettiğini, haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi.

Duruşma sonrası mahkeme heyeti kararını verdi. Maktuller Cevdet Mumcu ile Cahit Mumcu’yu tasarlayarak kasten öldürme suçundan indirim yapılmasına rağmen 2 kez müebbet hapis cezası ile çarptrıldı. Ayrıca diğer kuzen Mehmet Yaşar Mumcu içi kasten öldürmeye teşebbüsten 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Ayrıca sanık için ruhsatsız silah taşımak suçundan 10 ay hapis cezası ile 500 Lira adli para cezası verildi.

Görülen duruşmada maktuller iki kardeş Cevdet (50) ve Cahit Mumcu (42) ölürken Cevdet Mumcu’nun oğlu diğer kuzen Mehmet Yaşar Mumcu (23) yaralanmıştı. İstanbul Eyüpsultan Karadolap Mahallesi, Şengüzel Sokak’ta meydana gelen olay 28 Temmuz 2021 tarihinde olmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir