dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor

Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
157 0
Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor

Abdi İpekçi ve Papa Suikastı ile yıllarca hapis yatan Mehmet Ali Ağca soyadını değiştirdi Aslan yaptı. Zira İstanbul’da yağma suçu ile dava açılan 5 kişiden biri olan Ağca’nın Mehmet Ali Aslan olarak dosyada isminin geçtiği görüldü.

2015 ile 2022 yılları arasında Mehmet Ali Aslan 5-6 gayrimenkul aldığını belirtti. Ancak tehdit suçu ile yağmayı reddetti.

İstanbul’da tehditle bir kişinin evini zorla aldıkları iddiası ile 5 kişi hakkında dava açıldı. Bu davada 5 sanıktan biri olan Mehmet Ali Ağca Aslan soyadı ile dosyadaki yerini aldı. Ağca Abdi İpekçi ile Papa suikastı faili.

Mehmet Ali Ağca Evi Hatır İçin Satın Almış

İstanbul, Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesinde dava görülmeye başlandı. Davada sanıklar tutuksuz olarak yargılanıyor. Mehmet Ali Aslan ile birlikte Muhittin Erdal, Gökhan Erdal, Reyhan Erdal duruşmaya katılırken davacı müşteki Gökhan Soylu ve avukatlar katıldı. Dava dosyasında Ağca soyadının Aslan olduğu görüldü.

Davada savunma yapan Mehmet Ali Ağca (Aslan) hakkına atılan suçları kabul etmedi ve müşteki Gökhan Erdal ile sanıkları tanımadığını iddia etti. Restoran işleten Ayhan isimli kişinin hatırı için evi satın aldığını belirten Aslan suçlamaları reddetti.

Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor
Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor

Sanıklardan Ahmet Çetin’in evi satın almak için tavsiyesi bulunmadığını belirten Aslan ev alımına Ayhan isimli kişinin aracılığıyla girdiğini dile getirdi. Tam olarak ne kadara aldığını hatırlamadığını söyleyen Aslan evi yaklaşık 110 bin lira ile satın aldığını söyledi. Ödemeyi elden yaptığını hatırladığını da sözlerine ekledi. Ancak satış sonrası evin ucuza satıldığını belirten müştekinin 1 milyon lira istediğini söylediğini belirtti. Müşteki ile Ayhan hakkında ticaret bulunduğunu ancak tam bilmediğini, müştekiyi tehdit suçu işlemediğini belirten Mehmet Ali Aslan (Ağca) beraatini istedi.

Sanıklardan Erdal ise ev için bir miktar ödemeyi babasının nakit olarak yaptığını, bir kısmı için ise kredi kullandığını ve toplam 115 bin lira ile evi satın aldığını söyledi. Amcası Muhittin Erdal ile aralarında ticari ilişki hakkında bilgi olmadığını belirten Erdal söz konusu evin Mehmet Ali Aslan tarafından nasıl alındığını bilmediğini belirtti.

Laz Kızı Lakaplı TikTok Kullanıcısı 100 Bin Lira Topladı, Göz Altına Alındı – Serbest Kaldı

Banu Parlak Silahlı Paylaşım Sonrası Yeniden Gözaltına Alındı

Emeklinin Gözü Banka Hesabında

Piyasa Araba Bank Vurgunu İle Çalkalandı. Avukat, Hakim Savcı Demeden Dolandırdılar

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir