dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
115 0
Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Gezi Parkı olaylarında göstericilere pala ile saldıran bu yüzden Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

2013 yılında İstanbul’daki Gezi Parkı olaylarında elindeki pala ile göstericilere saldıran Palalı Sabri lakaplı Sabri Çelebi hayatını kaybetti. Silahlı saldırı sonucu ölen Palalı Sabri’nin uğradığı saldırıya ait görüntüler ortaya çıktı.

Palalı Sabri Çelebi Beyoğlu’nda Talimhane’de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Bölgede bulunan güvenlik kameraları saldırıyı anbean kaydetti.

Saldıra Anı Anbean Güvenlik Kamerasında

Palalı Sabri’nin yaşamını yitirdiği olay 01:30 sıralarında Beyoğlu’nda yaşandı. Talimhane’de meydana gelen olayda Sabri Çelebinin aracıyla giderken durdurulduğu görülüyor. Aracı durduran kişinin Çelebinin yanına ve tartıştığı görülen görüntülerde şüpheli Çelebiye yumruk atmaya başlıyor. Bu esnada saldırganın arkadaşları da olay yerine geliyor. Bu sırada saldırgan silahını çıkarıyor.

Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti
Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Saldırgan belindeki silahı çıkararak Palalı Sabri Çelebi’ye ateş ediyor. Sonrasında ise yaralı halde Çelebinin kendi aracı ile hastaneye götürüldü. Ancak yapılan müdahalelere rağmen Çelebi hastanede hayatını kaybediyor.

248 Yıl Hapis Cezası İle Yargılandı

2013 yılında İstanbul Gezi Park’ta göstericilere elindeki pala ile saldırması ile tüm Türkiye’nin adını öğrendiği Sabri Çelebi, Palalı Sabri olarak tanınıyordu. 11 Mayıs 2017 tarihinde içlerinde bir polis memuru da bulunan 4 kişiyi kasten yaralama nedeniyle 3 yıl hapse mahkum edilmişti. Bununla birlikte bir kadını zırhla yaralaması nedeniyle 9 bin lira para cezası almıştı.

Palalı Sabri Çelebi’nin suç dosyası kabarık. Zira Fas ile İstanbul arasında fuhuş hattı kurduğu iddiası ile yargılanıyordu. Beşiktaş ve Beyoğlu’nda gece kulüplerinde zorla kadın çalıştırma, kadınların pasaportlarına el koyma, konsomatristlik ve para karşılığı fuhuş yaptırma gibi suçları bulunuyordu. İşledi bu suçlardan dolayı 104 yıldan 248 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan Palalı Sabri 6 ay önce beraat ederek salıverilmişti.

Trafik Cezalarında İndirim İçin Erken Ödemesi Süresi 1 Ay’a Çıkarıldı

Elektronik Para Kuruluşu Kararı Resmi Gazetede Yayımlandı.

Ev Kadınlarına Prim Desteğini Bakan Işıkhan Açıkladı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir