dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Savcıyı Öldürtmek İçin 130 Bin Lira Verdiler, Katilin Cebinden 7 Kişilik Ölüm Listesi Çıktı

Savcıyı Öldürtmek İçin 130 Bin Lira Verdiler, Katilin Cebinden 7 Kişilik Ölüm Listesi Çıktı

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
158 0
Savcıyı Öldürtmek İçin 130 Bin Lira Verdiler, Katilin Cebinden 7 Kişilik Ölüm Listesi Çıktı

Hırsızlıktan tutuklu iki kardeşin kendilerini tutuklayan savcı için kiraladığı kiralık katilin 7 kişilik ölüm listesi ortaya çıktı. Çanakkale Gökçeada Jandarma ekipleri ihbarı değerlendirirken tetikçiyi kıskıvrak yakaladı.

130 Bin Liraya Kiralık Katil Tuttular

Çanakkale’nin Gökçaada ilçesinde kiralık katilin ölüm listesi ortaya çıktı. Hırsızlıktan tutuklu iki kardeş kendilerinin tutuklanmasına neden olan savcı için kiralık katil tuttu. 130 bin liraya anlaştıkları katil bir keşif esnasında vatandaş ihbarı ile yakalandı. Yakalanan katilin listesi ise kabarık çıktı.

Gökçeada ilçesinde hırsızlık yaptıkları gerekçesi ile Enver ve Kenan Ç. Kardeşler tutuklandı. Tutuklanmalarında kendisine dava açan Cumhuriyet savcısı hedef oldu. Savcı A.K.’ya karşı kin besleyen kardeşler cezaevinde kiralık katil tuttu. Burada tanıştıkları C.T’ye önce maddi yardım yapan iki kardeş sonrasında ise savcı için teklifte bulundu.

Ponzi Mine Kim? Hangi Ünlüleri Dolandırdı?

Keşif Yaparken Vatandaş İhbarı Yakalattı

İddiaya göre C.T. bu teklifi değerlendirdi. Tahliyesine kısa bir süre kala bu kişi savcıyı öldürmeyi kabul etti. Kiralık katil 130 bin lira bedelle bunu kabul ederken hırsızlıktan tutuklu Coşkun ve Enver Ç.’nin kardeşi Murat Ç. C.T’yi karşıladı.

Savcıyı Öldürtmek İçin 130 Bin Lira Verdiler, Katilin Cebinden 7 Kişilik Ölüm Listesi Çıktı
Savcıyı Öldürtmek İçin 130 Bin Lira Verdiler, Katilin Cebinden 7 Kişilik Ölüm Listesi Çıktı

Konuya ilişkin Sabah gazetesinde yapılan haberde şüpheliler Gökçeada’da keşife çıktı. Bu esnada bir vatandaşın konuyu öğrenmesi ile Jandarmaya ihbarda bulunduğu belirtildi. Bu ihbarda 7 kişinin infazı için Enver ve Kenan Ç’nin tetikçi tuttuğu bulunuyordu. İhbar sonrası C.T. keşif yaptığı sırada Jandarma ekiplerinin başlattığı bir operasyonla kıskıvrak yakalandı.

Haham Eyal Karim’den Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası

7 Kişilik Ölüm Listesi Ortaya Çıktı

Yakalanan tetikçi Ç.T. ölüm listesindeki kişilerin isimlerini de verdi. Alınan ifadesinde hırsızlıktan tutuklu Enver ve Kenan Ç. Kardeşlerin kendisine 130 bin lira para verdiğini belirtti. Ayrıca hapisten dışarıya çıktıklarında Aleksi M. Gökhan A. Fırat A. Kemal A. Ümit K. Şirvan A. Ve Yalçın A isimli kişilerinde öldürülmesi amacıyla teklifte bulunduklarını belirtti.

Tetikçi Ç.T’nin önce teklifi kabul etmediğini ancak dışarıya çıktıktan sonra kabul ettiğini aktardı. Hatta tetikçiye ait telefonda ilgili Cumhuriyet Savcısının işe giderken kullandığı yol güzergahı bilgileri bulundu. Fotoğrafları ile hedef olan savcı A. Sessizliğini koruyor. Ancak savcılık konuya ilişkin olarak soruşturmasını sürdürüyor.

Hakkari’de Çikolata Çalan Çocuğu Rehin Alan Zincir Market Hangisi

Mehmet Ali Ağca Aslan oldu 15 Yıl Hapisle Yargılanıyor

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir