dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yunanistan Adalarına 7 Günlük Vizesiz Gezi İmkanı

Yunanistan Adalarına 7 Günlük Vizesiz Gezi İmkanı

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
203 0
Yunanistan Adaları 7 Günlük Vizesiz Gezi İmkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan’a yaptığı ziyaret sonrası Yunanistan’ın 10 adasına 7 günlük vize izni müjdesi geldi.

Yunanistan’a bağlı adalarda seyahatlerin gerçekleştirilebilmesi için bugüne kadar vize talep ediliyordu. Ancak yeni protokoller çerçevesinde bazı adalara 7 gün boyunca vize talebi olmadan seyahat imkanları getiriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye – Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi ile Yunanistan’ın başkenti Atina’ya gitti. Bu ziyaret ile iki taraftan yumuşama haberleri gelirken Yunanistan Türk vatandaşlarına Yunanistan’ın bazı adalarına kapıyı araladı. Türklere yapılan vize jesti gezi turlarının iştahını şimdiden kabarttı.

Yurt dışı gezileri planı yapacak olanlar için hem yakın rota, hem uygun fiyatlar vatandaşın özellikle aradığı hususlarda birisi.

Yunanistan’ın 10 Adasına 7 Günlük Vizesiz Gezi

Yunanistan Adaları 7 Günlük Vizesiz Gezi İmkanı
Yunanistan Adaları 7 Günlük Vizesiz Gezi İmkanı

Reuters’in haberine göre Yunanistan’a bağlı 10 adaya vize ile izin muafiyeti geldi. Avrupa Birliğinden izin alan komşu Yunan adalarına 7 günlük vizesiz gezi imkanı verecek. Yunanistan tarafından açıklanacak olan bu imkan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurda dönmesinin ardından başlayacak.

Yabancı basına konuşan Yunan yetkililer bir dizi bilgi verdi. Yunan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulo ile görüşmesinin ardından Yunan Başbakan Kiryakos Miçotakisle görüşecek olan Erdoğan’ın önünde yoğun bir dosya trafiği bulunuyor. Göç ve turizm başta olmak üzere ekonomi, eğitim, sağlık, tarım alanlarında taraflarca anlaşmalar imzalanacak.

Türkiye’ye yakın 10 adaya verilecek vize izni ise haberler sonrası Türk Vatandaşlarınca sevinçle karşılandı. 7 günlük olmasına rağmen buraları keşfetmek için önemli bir adım gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte bu adaların hangisi olduğu önümüzdeki günlerde belli olacak.

Ponzi Mine Kim? Hangi Ünlüleri Dolandırdı?

Haham Eyal Karim’den Yahudi Olmayan Kadınlara Tecavüz Fetvası

Hakkari’de Çikolata Çalan Çocuğu Rehin Alan Zincir Market Hangisi

Eslem Zehra Kızıltuna Ölümündeki Sır Perdesi Aralanıyor

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir