Ziraat Bankası ATM Limit Üstü Para Çekme Ücreti

Ziraat Bankası ATM Limit Üstü Para Çekme Ücreti
Yayınlama: 29.02.2024
0
A+
A-

Bankalardan alacağınız hizmetler belli ücretler dahilinde olurken araştırma konularından bir diğeri de Ziraat Bankası ATM limit üstü para çekme Ücreti olmaktadır. Bu ücret çekeceğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankası Bankamatiklerinden Limit Üstü Para Çekme

Ziraat Bankası ATM kullanımı limitler dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda bankanın yaptığı son açıklama da limit üstü para çekme 12,73 TL’dir. Asgari oran ise yüzde 2’dir. Üstelik diğer banka ATM’ler için farklı tutarlar ortaya çıkmaktadır. Bu aşamada Ziraat Bankası bünyesinde bulunan ATM’lerden alacağınız hizmetler ile ödeyeceğiniz tutarlar BSMV hariç olarak şu şekildedir.

  • Bakiye sorma Standart 0,27 TL Azami Tutar % 3
  • Bakiye sorma 0,41 TL, Azami tutar 0,51 TL
  • Kredi Kartı borcu ödeme Yüzde 1,15
  • Kredi kartı borcu sorgulama 0,27 TL, azami tutar Yüzde 4
  • Para çekme standart Yüzde 1,15 artı 1,04 TL
  • Para yatırma standart yüzde 1,15 artı 1,04 TL

Ziraat Bankası Ürün ve ücretlere dair açıklamayı internet  sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir. Yasal olarak zorunlu olan bu ücretleri buradan inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Limit Üstü Para Çekme Ücreti

Ziraat Bankası ATM Limit Üstü Para Çekme Ücreti

5 Bin Lira Limit Üstü Çektim Ne Kadar Öderim?

Bankaya ait ATM’lerden hesap sahipleri yine limit dahilinde çekim yapabilmektedir. Bu aşamada Ziraat Bankası ATM para çekme limiti 5 Bin liradır. Bu limit üstünde para çekmek isteyenler doğal olarak masraf ödemesi yapmak zorundadır. Bu masraflar ise çekeceğiniz para miktarına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin 10 bin lira çektiğinizde 5 bin lira limit üstü çekimi yapılacaktır. Bu aşamada ise limit üstü olarak 12,73 TL ücret öderken aynı zamanda yüzde 2 oran ile 10 TL ödenmektedir. Böylelikle limit üstü olarak 5 bin lira çekmeniz halinde sizden 22,73 TL kesilecektir. Para dünyası böylelikle sizlere bilgiler vermektedir.

Ziraat Bankası Demir Euro Alır mı? 

Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.