dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Para Dünyası
  4. »
  5. Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
216 0
Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?

Para gönderiminde mesai saati dışında en hızlı işlem olması nedeniyle Fast tercih edilirken Ziraat Bankası FAST iptali nasıl yapılır merak edilen hususlardan biridir.

Para transferinde FAST sistemi sayesinde para göndermek istediğimiz hesaba anlık aktarımlar gerçekleştirilmektedir. Özellikle farklı bankalara EFT yöntemi ile gönderilen para mesai saatine takılması nedeniyle geç gidebiliyordu. Ancak yapılan düzenleme neticesinde belli tutarlara kadar EFT yapmak FAST sistemine bağlı olarak hızlı yapılmaktadır.

FAST İptali Nasıl Yapılır?

Hangi banka hesabına para göndermek isterseniz isteyin Ziraat Bankası müşterileri de FAST yöntemi ile para gönderebilmektedir. Bu aşamada yanlış hesaba gönderilen ya da yanlışlık olduğunu düşündüğünüz aktarımla karşılaşan Ziraat Bankası müşterileri başlıca iptal konusu araştırmaktadır. Bu sebeple Ziraat Bankası FAST iptali nasıl yapılır sorusuna yanıtlar aranır.

Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?

FAST ile para gönderimi anlık olarak yapılır ve karşı hesaba aktarılmaktadır. Bu sebeple iptali neredeyse imkansızdır. Ancak yüklü para gönderimlerinde bankalar bir süre iptalinin sağlanabilmesi için beklemeye alabilir. Bu bekleme süresi iptalin sağlanması için yeteri kadar olmaktadır. Bu aşamada yapmanız gereken husus FAST işleminin iptali için bankaya başvuru yapmaktır. Bu başvuruda en hızlı yöntem ise Müşteri Hizmetleri olmaktadır. 0 850 258 00 00 Ziraat Müşteri hizmetlerinden FAST iptali için başvuruda bulunabilirsiniz.

Hangi Yollardan Ziraat Bankası FAST İptali Yapılır?

Bankalar müşterilerine güvenlik açısından para transferinde belli süreler tanımaktadır. Hatta bazı bankalar aktarımın sağlanması ile SMS ile müşterisini bilgilendirme yoluna gitmektedir. Bu mesajda yanlışlık ve hata olduğunu düşünüyorsanız aramanız gerektiği not düşülmektedir. Bu sebeple Ziraat Bankası hesabınızdan EFT yapmanız halinde belli süreler bekleme yapılmaktadır. Bu anlamda Zriaat Bankası FAST iptali için başvuru yapmanız iptalin gerçekleşmesi açısından önem taşımaktadır.

Ziraat FAST işleminin iptalini Ziraat Mobil Uygulama üzerinden de yapılabilmektedir. Bununla birlikte Ziraat FAST iptali için yollarımız şunlardır;

  • Ziraat Telefon Bankacılığından
  • Ziraat Mobil Uygulamadan
  • Ziraat Müşteri Hizmetlerinden
  • Ziraat Banka Şubesinden
  • Ziraat İnternet Bankacılığından
Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası FAST İptali Nasıl Yapılır?

Aynı bankanın farklı şube ve hesapları üzerinden yapılan para gönderimlerde iptaller çok daha kolay olmaktadır. Ancak başka banka hesabına geçen hesapların iptali daha zor olur. Zira bankadan iptalini istemeniz halinde banka da diğer banka ile iletişime geçmek zorunda kalır. Hatta hesaba geçtikten sonra bu FAST işleminin iptali imkansız olur. Bu aşamada hesap sahibinin sizlere parayı iade etmesi gerekir.

Ziraat FAST İade Sorgulama

Para transferi farklı bankalar arasında FAST ile hızlı  yapılabilmesi nedeniyle sorgulamak imkansızdır. Zira tüm bankaların dijital ortamlarında FAST Sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. Bu sebeple öğrenmenin tek yolu Ziraat Bankası ile iletişime geçmektir. Bu sayede göndermiş olduğunuz paranın karşı hesaba geçip geçmediği öğrenilebilmektedir.

En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Asker Öğretmen Maaşı Ne Kadar? Nasıl Hesaplanıyor?

Hangi Banka Hesabına Bloke Konulamaz

Eski Defter Kitap Kağıt Kilosu Ne Kadar?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir