dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Para Dünyası
  4. »
  5. En Ucuz Altın Nereden Alınır?

En Ucuz Altın Nereden Alınır?

dizeler dizeler - - 7 dk okuma süresi
302 0
En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Artan fiyatlar karşısında en iyi altın yatırımını yapmak isteyenler en ucuz altın nereden alınır sorusuna yanıt arıyor. Gerçekte ucuz altın var mı içeriğimizde yer almaktadır.

Finansal açıdan ülkemizde ve küresel ekonomide meydana gelen en küçük olay fiyatlara doğrudan hareket etmektedir. Özellikle son zamanlarda Türkiye’deki enflasyon rakamları alım gücünü düşürürken yatırımcılar güvenli limana yani altına yeniden dönüş yapmaktadır. Bu aşamada en uygun fiyattan altın alınması yatırımın büyüklüğü açısından da önem taşımaktadır. Böylelikle aramalar ucuz altın alım yolu olarak yapılmaktadır. Para Dünyası altın ile şekillenirken fiyatlar ABD Doları ile ons üzerinden hesaplanmaktadır.

Hangi Altını Almak Daha Karlı?

Farklı fiziki şekillere bürünen altının yatırım hali günümüzde bankalarda hesaplar üzerinden yapılmaktadır. Ancak klasik yöntem olarak fiziki altın alımı yapmak istiyorsanız bu aşamada merak edilen husus hangi altını almak daha karlı olarak karşımıza çıkmaktadır. En karlı altın yatırımı işlenmemiş som altın alımı ile olmaktadır.

En Ucuz Altın Nereden Alınır?
En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Özellikle ekonomi politikalarında meydana gelen belirsizlikler enflasyona ve faiz oranlarına direkt etki yapmaktadır. Bunun yanında ekonomiye hatta altına yön veren ABD başta olmak üzere Rusya ve Çin gibi büyük ülkelerin ekonomi politikaları da altın fiyatlarını etkilemektedir. Özellikle küçük yatırımcının yatırımını güvene almak istemesi nedeniyle altın alımı yaptığı bilinmektedir. Bu yüzden ucuz altın nereden alınır soruları özellikle dijital ortamlarda yer bulmaktadır.

Altın alım ve satımında vergi yükü geçtiğimiz aylarda getirilmişti. Bu sebeple her alım ve satım için ayrıca vergi ödemesi ile karşılaşılmaktadır. Bunun yanında alım ve satımlarda komisyonlar söz konusu olmaktadır. Böylelikle komisyonsuz yerlerde alımlar yapılmak istenir.

En Ucuz Altın Nereden Alınır?
En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Altının en ucuz hali işlenmemiş olan som altındır. Bu sebeple en ucuz altın som altın olarak satılmaktadır. İşlenmemiş olması nedeniyle işçilik yükü bulunmayan som altın yatırımcıların yeni gözdesi olmaya devam etmektedir. Fakat işlenmemiş som altın kilo ile satılmaktadır. Yani gramla almanız pek mümkün değildir. Ancak yüklü alım yapacaksanız bu altını alarak çok daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Yatırım İçin Altın Nereden Alınmalı?

Altını ucuza almanın yolu olarak toptan alımlar görülmektedir. Yatırım için altın nereden alınmalı sorusuna ise yanıt olarak toptan altın alımları için;

  • İstanbul Kapalı Çarşı
  • İstanbul Harem
  • Altın madenciliği yapan şirketler
  • İnternet

Üzerinden yapılabilmektedir. Yurt dışından getirilen ucuz altınlar ise cazibe merkezi olarak görülmektedir. Özellikle İran’dan yurda getirilen altınlar en ucuz altın alımı olarak Van gibi doğu bölgelerinde yapılabilmektedir.

En Ucuz Altın Nereden Alınır?
En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Her malzemenin hurdası ucuzdur. Bu anlamda altının hurdası da ucuza alınmaktadır. Hurda altın ise ziynet eşyaları ile kuyumculara satılanlardır. Vatandaşın elinde bulunan altınlar kuyumculara satıldığında bu altınlar hurda olarak alınmaktadır. Bu anlamda işçilik ücreti olmadığı için çok daha düşük tutarlara satılmaktadır. Yatırım için bu tür altını almak istiyorsanız hurda fiyatına satılan altınları atölyelerden alabilirsiniz. Zira bu atölyeler altını tekrar işler ve yeniden satışa sunmaktadır.

Kuyumculardan En Ucuz Altın Nasıl Alınır?

Bulunduğunuz bölgeye göre aynı fiyatlar üzerinden satış yapılıyor olması sizleri yanıltmasın. Zira kuyumcular arasında dahi farklılık yaşanabilmektedir. Bu sebeple alım öncesi birkaç kuyumcuyu gezerek alacağınız altının çeşidi ve gramajına göre ne kadar olduğuna dair bir bilgi edinilmesi gerekir. Bu sayede çok daha ucuza alınması mümkün olmaktadır. Çeyrek ve tam altın gibi yatırımlarda ise üretim tarihleri önemli olmaktadır. Bu sebeple yeni üretimler eski üretime göre çok daha pahalı olabilir. Bu sebeple hem alım yaparken hem satım yaparken kuyumcuları gezmek ve fiyat almak sizlere avantaj sağlayacaktır. Hatta kuyumcu kendi komisyonunu düşürerek sizlere çok daha avantajlı fiyatlara altın satımı yapabilmektedir.

En Ucuz Altın Nereden Alınır?
En Ucuz Altın Nereden Alınır?

Altın fiyatları merkez bankasında olduğu gibi İstanbul Kapalı Çarşıda çok daha farklı olmaktadır. Öyle ki arasında önemli sayılabilecek farklar olabilmektedir. Bu aşamada Kapalı Çarşıdan alacağınız altın çok daha uygun fiyatlı ve avantajlı olabilir. Böylelikle buradan yatırımınızı yapacağınız altını en ucuz haliyle alabilirsiniz.

En Ucuz Altın Hangisi

Gram olarak satışa sunulan en değerli maden olmasının yanında en ucuz altın hangisi araştırılan bir diğer konudur. Altınlar gramajına ve ayarına göre satılmaktadır. Bu aşamada 22 ve 24 ayar altından bahsetmek mümkündür. En ucuz altın işlenmemiş hali ile olanıdır. Bu sebeple gram üzerinden alınabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir