Google 5 Milyar Dolar Para Ödeyecek

Google 5 Milyar Dolar Para Ödeyecek
Yayınlama: 29.12.2023
Düzenleme: 11.01.2024 10:49
4
A+
A-

Dünyanın teknoloji devi Google açılan dava neticesinde kullanıcı gizliliğini ihlal ettiğini kabul ederek 5 milyar dolar tazminat ödeyecek.

BBC’nin son dakika haberlerine yansıyan haber Kaliforniya Bölge Mahkemesinden geldi. Google’a açılan davanın konusu gizliliğin ihlali oldu. Bir süredir bu konuda yapılan dava sonrası Google ihlal ettiğini kabul ederek uzlaşma yoluna gitti.

Boies Schiller Fexner Hukuk Firması Dava Açtı

Mahkeme başkanı Yvonne Gonzalez Rogers, yapılan duruşma sonrası konuya ilişkin açıklama yaptı. Google’ın söz konusu davacılara 5 milyar dolar tazminat ödemeyi kabul ettiğini açıklayan başkan Rogers uzlaşının sağlandığını da belirtti.

Google 5 Milyar Dolar Para Ödeyecek

Google 5 Milyar Dolar Para Ödeyecek

Google’a açılan dava Boies Schiller Fexner Hukuk firması tarafından açılmış ve chorome üzerinden gizli mod çalıştırılsa dahi kişiyi takip ettiği iddiası bulunuyordu.

Konuya ilişkin olarak Google sözcüsü Jose Castaneda açılan dava ile iddiaları reddetmişti. Bu sebeple davanın reddi istenilmişti. Ancak Mahkeme başkanı Rogers bu başvuruyu reddetmişti. Google ayrıca Google Play Store ile rekabeti engelleme suçu ile açılan dava sonrası 700 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etmişti.

Google tarafından ödenecek olan 5 milyar doların nasıl ödeneceğine dair ise ayrıntılı bir açıklama yapılmadı.

Yeni Kimlik, Sürücü Belgesi Fiyatları Belli Oldu. 2024

2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu?

Renault Tailant Fiyat Listesi açıklandı (Joy ve Touch Ne Kadar)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.