Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?
Yayınlama: 28.04.2024
Düzenleme: 28.04.2024 12:11
160
A+
A-

Gündelik hayatta unutkanlığınız sonucu kapının arkasında anahtar kaldı kapıyı nasıl açarım sorusunu sormanız çok muhtemel. Sizlere kapının nasıl açılacağına dair pratik yöntemler öneriyoruz.

Birçok kişinin başına gelen en talihsiz olaylardan biri kapının arkasında anahtarın kalmasıdır. Bu anlamda kapının açılamaması mümkündür. Ancak kapının arkasında anahtar kalırsa kapıyı açabilmeniz için başka yollar bulunmaktadır. Yaşam içerisinde dışarıda mahsur kalmakta bulunmaktadır. Ancak çözüm yollarının da olduğu unutulmaması gerekir.

Kapının kapalı kalması, anahtarının olmaması halinde en pratik yol olarak bir çilingir çağırmaktır. Ancak bu durum zaman kaybı olduğu gibi cebiniz açısından da mağduriyetin kapısını aralamaktadır. Böylelikle en masrafsız haliyle kapıyı açabileceğiniz yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Arkasında Anahtar Kalan Tahta Kapı Nasıl Açılır?

Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

En kolay açılan kapılardan biri tahta kapılardır. Özellikle evimizin kapıları ahşaptır ve bazen unutkanlıklar ile kapılar kapalı kalmaktadır. Bu kapıların açılması gayet kolaydır. Zira anahtarlarının birbirine benzerlik göstermesi güvenlik açısından da zafiyet doğurmaktadır. Ancak dış kapılar tahta olması halinde durum değişmektedir. Anahtar kalan tahta bir kapıyı açabileceğiniz yöntemler şunlardır.

  1. Kapının arkasındaki anahtarı düşürmeye çalışın.
  2. Anahtarı düşürmek için bir tel ya da başka bir anahtar veya tornavida kullanabilirsiniz.
  3. Anahtarı düşürdükten sonra alabilmeniz için ise muhtemel düşeceği yere kapının altından bir karton ya da düz bir şey yerleştirin.
  4. Tahta kapının menteşeleri kolay sökülebilir. Bu gibi durumda menteşeleri de sökmeyi deneyebilirsiniz.
Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

Çelik kapının Arkasında Anahtar Varken Kapı Nasıl Açılır?

En zorlu kapılardan biri çelik olanlarıdır. Çelik kapının arkasında anahtar bırakmanız halinde en kolayı çilingir olabilir. Ancak anahtar olmasına rağmen kapının kilitli olmaması halinde açılması pek muhtemeldir. Söz konusu kapı dilinin olduğu yere düz ancak esneyen bir nesne sokulabilir. Bu sayede kapı dili açılacaktır. Çelik kapının arkasında anahtar varken açabilmeniz için pratik yöntemlerin araçları ise şunlardır;

  • Kredi kartı
  • Pet şişe
  • Gazlı içecek şişesi
  • Rentgen filmi
  • Tel toka

Çelik kapıların açılmasında en çok kullanılan kredi kartına benzer kartlardır. Bu kartlar hem serttir hem de esnektir. Bu sayede kapının kapalı alanında esneyerek içeriye kadar girmektedir. Bu sayede kapı dili açılır. Çelik kapınız da bu sayede açılmış olmaktadır.

Demir Kapının Arkasında Anahtar kaldı nasıl Açarım?

Anahtarın kaldığı kapı demir olması halinde de açılabilmesi mümkün. Ancak çelik kapılardan daha sağlam demir kapılardan bahsetmek mümkündür. Bu aşamada demir kapınızı açabilmek için yine kredi kartı gibi bir düz ve esnek bir plastik araç kullanılabilir. Fakat bu aşamada en kolay yöntem olarak bir çilingir çağırılması önerilmektedir.

Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

Kapının Arkasında Anahtar Kaldı Kapıyı Nasıl Açarım?

Çilingir Fiyatları Ne Kadar?

Kilitli kalan kapıların açılması ile bu aşamada en çok sorgulanan husus elbette çilingir fiyatları olmaktadır. Kapalı kalan kapıların açılması için ödeyeceğiniz tutarlar çilingirin size olan mesafesi, zaman aralığı ve şehri ile semtine göre değişiklik göstermektedir. İstanbul’un bir semtinde ödeyeceğiniz çilingir ücreti Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde ödeyeceğiniz ücrete göre kat ve kat artar. Bu sebeple belli fiyatlardan bahsetmek zordur. Ancak genel itibarla gündüz saatlerinde bir kapının çilingir için açılması için ödeyeceğiniz tutar 500 TL ile 600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu aşamada kilidin kırılması halinde yine kilit ücreti de ödeyeceğinizi hesaba katarsak sizler en az 1000 TL ücreti gözden çıkarmanız gerebilecektir.

Muhtemel anahtarsız olarak kapının kapanmasına karşın güvenlik amaçlı yan komşunuza ya da sevdiğiniz bir arkadaşınıza evinizin anahtarını verebilirsiniz. Ancak bu durumda güvenilir olmaları önemli olur. Kapının arkasında anahtar kaldı kapıyı nasıl açarım sorusuna yanıt aramak yerine bütçenize güveniyorsanız çilingir çağırmak en doğru adım olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.