Magnum Dondurmaları O Ülkelerde Neden Toplatılıyor

Magnum Dondurmaları O Ülkelerde Neden Toplatılıyor
Yayınlama: 22.04.2024
Düzenleme: 22.04.2024 05:56
26
A+
A-

Bademli Magnum dondurmalarını Unilever İngiltere ve İrlanda ülkelerinde içeriğinde metal ve plastik bulanacağı riskiyle toplatma kararı aldı.

Yapılan Açıklama 3’lü Paketlerde Satılan Bademli Magnum Dondurmalar İçin Yapıldı.

Unilever, İngiltere’de bulunan bir hızlı tüketim şirketi. Magnum’un bademli olan 5 seriyi toplatma kararı alması gündem oldu. 100 gramlı 3’lü paketlerde satılan bademli dondurmaların bileşeninde plastik ve metal bulunma şüphesi ile geri çağırdı. Hatta Unilever yaptığı uyarıda satın aldıysanız yemeyin tavsiyesi yaptı.

0 KM Araç Fiyatları, Güncel Taşıt Kredisi Faizleri

Unilever tarafından yapılan uyarı FSA ( Gıda Standartları Ajansı) internet sitesinden yapıldı. Sitede yapılan uyarıda bu gıdayı yemeyin, içeriğinde plastik ve metal parçaları bulunabilir uyarısı yaptı. Tüketim şirketinin söz konusu ürünleri satan mağazaların listesinin açıklanacağı da belirtildi. Magnum dondurmalarının L3338, L3339, L3340, L3341, L3342 koduyla son kullanma tarihleri 12-2025 olan dondurmaların etkilendiği belirtildi.

Magnum Dondurmaları O Ülkelerde Toplatılıyor

Magnum Dondurmaları O Ülkelerde Toplatılıyor

Türkiye İçin Bir Açıklama Yok

İngiltere ve İrlanda’da satılan dondurmalar için uyarı yapılmasının ardından merak edilen husus ise Türkiye’de aynı ürünlerin satışının yapılıyor olması. Dünya çapında 190 ülkede satış yapan Magnum dondurmalarının Türkiye ofisinden konuya ilişkin olarak bir açıklama yapılmadı. Dondurma severler bu konuda sosyal medya hesaplarını da yakın takibe aldı.

Dünya’da en çok satılan dondurma markası olan Magnum’un 149 bin çalışanı bulunuyor. 400’ün üzerindeki markası ile şirketin Hollanda ve İngiliz menşeili Unilever bu dondurmalardan kaç adet satıldığını da açıklamadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.