dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Töre Cinayeti 13 Yaşındaki Kız Çocuğunu Hayattan Kopardı

Töre Cinayeti 13 Yaşındaki Kız Çocuğunu Hayattan Kopardı

dizeler dizeler - - 2 dk okuma süresi
81 0
Töre Cinayeti 13 Yaşındaki Kız Çocuğunu Hayattan Kopardı

Ailesinin intihar ettiği iddiasının yalan olduğu ortaya çıkan 13 yaşındaki kız çocuğu töre cinayetine kurban gitti. 2021 yılında Kars’ın Kağızman ilçesindeki olay gün yüzüne çıkınca baba ve ağabeyi tutuklandı.

2021 yılında başından vurulan ve ailesinin iddiası ile intihar ettiği iddia edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. Baba ve ağabeyi tutuklandı. Annesi ile kardeşi ise adli kontrol kaydıyla serbest bırakıldı.

Baba ve Ağabeyi Tutuklandı

Kağızman’ın Karabağ Köyünde yaşayan B.K. ailesinin namus meselesi bahanesi ile hayattan koparıldı.

Üç yıl önce olan olay sonrası Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekiplerinin titiz çalışması neticesinde olayın dosyası ve delillerin tekrar incelenmesi gerçekleri ortaya çıkardı. Ekiplerin çalışması sonrası 13 yaşında hayattan koparılan kız çocuğu B.K.’nın  babası (65) ve ağabeyi İ.K. tutuklandı. Annesi F.K. (59) ile kardeşi M.K (18) adli kontrol ile serbest bırakıldı.

İlk ifadelerinde intihar ettiği iddia edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun namus meselesi bahanesi ile öldürüldüğü yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıktı. Açılan soruşturma neticesinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden baba ve ağabeyi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Köy Mezarlığına Defnedildi

13 yaşındaki B.K. 3 yıl önce Kars, Kağızman’da evlerinde ruhsatsız tabanca ile başından vuruldu. Ailesi çocuğun intihar ettiğini iddia etti. Olay 21 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşti. Kağızman’ın Karabağ köyünde meydana gelen olayda vefat eden B.K. Köy Mezarlığına defnedildi. Olayla ilgili olarak o tarihte alınan ifadelerde B.K.’nın intihar ettiği iddia edilmişti.

Trafik Cezalarında İndirim İçin Erken Ödemesi Süresi 1 Ay’a Çıkarıldı

Ev Kadınlarına Prim Desteğini Bakan Işıkhan Açıkladı

Elektronik Para Kuruluşu Kararı Resmi Gazetede Yayımlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir