Hastanede Sedyeden Düşen Hasta Öldü. Soruşturma Başlatıldı

Hastanede Sedyeden Düşen Hasta Öldü. Soruşturma Başlatıldı
Yayınlama: 26.03.2024
0
A+
A-

Dr. Abdurrahman Yurtaslan, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta sedyeden düştü. Başına darbe alan Muharrem D. Yoğun bakımda verdiği mücadeleyi kazanamadı.

Olay Ankara, Yenimahalle ilçesinde bulunan Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek binasında meydana geldi. 15 Mart tarihinde olan olayla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Hasta Muharremm D. Ölümüne ilişkin olarak hasta bakıcılar ve hemşire hakkında taksirle ölüme sebebiyet soruşturması başlatıldı.

Taksirle Ölüme Sebebiyet Nedeniyle Soruşturma Başlatıldı

Ek Binada poliklinikte yatan Muharrem D. Muayene amaçlı olarak sedye ile polikliniğe götürüldü. Ancak bu esnada sedyeden düştü. Düşmenin etkisi ile başına aldığı darbe sonrası beyin kanaması geçirdi. Hemen yoğun bakıma alınan hasta 5 günlük mücadeleyi kazanamadı ve hayatını kaybetti.

Hastanın sedyeden düşmesinde sorumlu olan hasta bakıcılar Bayram S ile İsa K ve hemşire Satı T. hakkında konuya ilişkin olarak taksirle ölüme sebebiyet suçundan soruşturma başlatıldı. Hastanın sedyeden düşmeden önce hasta bakıcıların ve hemşirenin sedyenin ayarlarını oynadığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Emeklinin Gözü Banka Hesabında

Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.