dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Demre’nin Sevilen Yüzü Gazeteci ve Öğretmen Ahmet Acar Hayata Gözlerini Yumdu.

Demre’nin Sevilen Yüzü Gazeteci ve Öğretmen Ahmet Acar Hayata Gözlerini Yumdu.

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
212 0
Demre’nin Sevilen Yüzü Gazeteci ve Öğretmen Ahmet Acar Hayata Gözlerini Yumdu.

Yıllardır Antalya’nın Demre ilçesinde kutsal öğretmenlik vazifesini yıllarca yerine getirdikten sonra gazetecilik mesleğine gönül veren Ahmet Acar hayatını kaybetti. Yıllardır haber yapan Acar haberler ile gündem oldu.

32 yıldır öğretmen kimliği ile gazetecilik yapan Ahmet Acar yaşamını kaybetti. Uzun süredir yakalandığı amansız hastalık ile mücadele eden Acar bugün ikindi vakti kılınacak cenaze namazı sonrası Demre Merkez Mezarlığına defnedilecek.

Almanya’da ve Türkiye’de uzun süre öğretmenlik yapan Ahmet Acar 1992 yılından bu yana gazetecilik yapıyordu. 1992 yılında Hürriyet Haber Ajansında başladığı gazetecilikte ilk haberi Hürriyet Akdeniz ile okuyucularına ulaşmıştı.

Üzücü haberi kızı Deniz Acar sosyal medya hesabından duyurdu. Deniz Acar yaptığı duyuruda; “Canımız babamız ve annemin biricik eşi Ahmet Acar vefat etmiştir. Cenazesi yarın ikindi namazı müteakiben Demre merkez mezarlığında defnedilecektir.” Dedi.

Demre’nin Sevilen Yüzü Gazeteci ve Öğretmen Ahmet Acar Hayata Gözlerini Yumdu.
Demre’nin Sevilen Yüzü Gazeteci ve Öğretmen Ahmet Acar Hayata Gözlerini Yumdu.

32 Yıldır Gazetecilik ve Öğretmen Kimliğini Üstlendi

2000 yılında çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden emekli olan Ahmet Acar yine gönül verdiği fotoğraf ve habercilik ile herkesin ilgi odağı olmuştu. Özellikle yaşadığı Demre ilçesinde 7 den 70’şe herkesin sevgisini kazanan Ahmet Acar uzun süredir hastalığı ile mücadele ediyordu.

Anadolu Ajansı ile TRT’nin muhabirliğini üstlenen Acar son dönemde Demirören Haber Ajansı’nda öne çıkan haberler ile kendisini duyurdu. Yazıları ve haberleri ile bölge halkının sesi olan Acar aynı zamanda TRT Antalya Radyosunda sesini duyurdu. “Bölge Gündemi” ve “Bölgemizde Haber Var” programları Antalya ve çevresinde dinlenen başlıca programları oldu.

Gazeteci ve öğretmen Ahmet Acar 2015 yılında hastalığa yakalandı. Uzun süredir hastalığıyla mücadele eden Acar sevenlerine sosyal medya hesabından paylaşımları ile ulaşmaya devam etti. Ahmet Acar son yıllar sonra yaptığı ilk paylaşımla sevdiklerine kalbine ellerini uzatmıştı. Acar paylaşımında;

Aylar sonra gelen buluşma, mutluluk. Arkadaşlarım, değerli dostlarım, Vefa’nın İstanbul’da bir semt olduğunu yaşatan dost bildiklerim, 28 Ekim 2022 tarihinde Demre’den aniden ayrıldım. Bu süreçte ilik nakli oldum. Beş ayın üstünde hastanede yattım. Artık iyileşme sürecindeyim. Tam iyileşme için uzun bir sürece ihtiyacım var. İnşallah sağlıklı günlerde buluşacağız. İlk kez mutlu bir gün yaşadım. İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir