Majezik Ne İşe Yarar? Kullanımı ve Yan Etkileri – Kullanan Yorumları

Majezik Ne İşe Yarar? Kullanımı ve Yan Etkileri – Kullanan Yorumları
Yayınlama: 30.04.2024
Düzenleme: 30.04.2024 13:47
7
A+
A-

Halk arasında en iyi ağrı kesici olarak bilinen Majezik etken maddesi her 100 mg için flurbiprofen ve 8 mg tiyokolgikosiddir.

Çok güçlü ağrı kesici olarak nitelendirilen Majezik birçok ağrının hafifletilmesi ve giderilmesi için kullanılmaktadır. Ancak çocuk, hamile ve emziren annelerde kullanılması doktor tavsiyesine bağlıdır. Aksi takdirde yan etkisi ile mağduriyet yaşanılabilir.

Majetik Fiyatı Ne Kadar?

15 film tablet ile satılan 100 mg Majezik fiyatı güncel olarak 102 TL’dir. Bunun yanında farklı çeşitleri ile satılmaktadır. Majezik fiyatları şu şekildedir;

 • Oral sprey 30 ml 140 TL
 • 15 film tablet 102 TL
 • Gargara 200 ml 92 TL
 • 200 mg 16 kapsül 160 TL
 • Majezik Duo 100 mg / 8 mg 14 film tablet 135 TL

Sürekli artan fiyatlar nedeniyle ilacın ücretinde değişiklik olabilir. Ancak genel itibarla bu fiyatlar üzerinden satışa konu edilmektedir.

Okunmalı   Fenistil Jel Ne İçin kullanılır, Yan Etkileri, Fiyatı

Majezik Ne İşe Yarar? Kullanımı ve Yan Etkileri

Majezik Ne İşe Yarar? Kullanımı ve Yan Etkileri

Majezik Ne İşe Yarar?

Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaç olan Majezik eczanelerden reçetesiz olarak satılabilmektedir.

Majezik ne işe yarar sorusunun yanıtı güçlü bir ağrı kesicidir. Bileşenleri ile kullanıcıda hızlı etki eder ve ağrı noktasını giderir. Şiddetli ağrıları en aza indirirken kişiyi de rahatlatmaktadır. Diş ağrısı, eklem ağrıları, baş ve migren ağrısı, ameliyat sonrası ortaya çıkan ağrılar için kullanılabilir.

Majezik Ne İçin Kullanılır?

Doktorunuzun tavsiyesine bağlı olarak ilaç kullanılması gerekir. Bu anlamda Majezik bu ilaçlardan biridir. Reçete edilmesi ile kişi majezik ne için kullanılır sorusuna yanıt arar. Regl dönemi, baş ve migren ağrıları, eklem ağrısı gibi birçok ağrıyı kaldırmak ve şiddetini hafifletmek için bu ilaç doktorlar tarafından önerilmektedir. Hatta ameliyat sonrası semptomlarını en aza indirmek için Majezik reçete edildiği bilinmektedir. Dozu ise hastanın durumuna göre belirlenmektedir.

Majezik Yan Etkileri

İlaç kullanımında en önemli hususlardan biri yan etkileridir. Majezik yan etkileri bu aşamada araştırılmaktadır. Bileşenindekilere alerjisi olan kişilerde yan etki ortaya çıkabilir. Özellikle yanlış kullanımlar ile ortaya çıkan etkilerden bahsetmek doğru olur. Zira bu ilacın yan etkisinin çok az olduğu bilinmektedir. Fakat her kişi için değişen etkilerden bahsedilebilir. Majezik kullananlarda görülen bazı etkilen şunlardır;

 1. Bulantı
 2. Karın ağrısı
 3. Mide ağrısı
 4. İshal
 5. İştah azalması
 6. Halsizlik
 7. Ağız kuruluğu
 8. Cilt döküntüsü
 9. Aşırı susama
 10. Sersemlik

Bileşeni ile yan etkisi olma ihtimaline karşı olarak ilacın prospektüsünün okunması ve incelenmesi sağlığınız açısından da önem taşımaktadır. Majezik kullanan yorumları ise genel itibarda az yan etki görülmesi ve etkili bir ağrı kesici olduğu yönündedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.