dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi – Fiyatları

En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi – Fiyatları

dizeler dizeler - - 6 dk okuma süresi
88 0
En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi - Fiyatları

Aynı zamanda ağrı kesen  en iyi kas gevşetici hap arayışında olan kişiler için tavsiye edilen ilaçlar ve fiyatları içeriğimizde yer almaktadır.

Aşırı yorgunluk ve ağır spor hareketleri sonrasında meydana gelen kas spazmını önleyen ve kas sertliklerini gideren en iyi kas gevşetici hap birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Özellikle bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıkları olan kişilerin etkili bir ilaç arayışı bulunmaktadır. Ancak ilaç kullanımında yan etkilerde söz konusu olmaktadır. Bu sebeple herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması uzman hekimin tavsiyesi ile hareket edilmesi önemlidir.

En İyi Kas Gevşetici İlaç Listesi ve Fiyatları

Kas gevşetici ilaçlar aynı zamanda bir ağrı kesici görevi görmektedir. Bu aşamada sizlere reçete edilen ilaçlarda etki mantığı iki farklı şekildedir. Birincisi direk kaslara etki ederken diğeri merkezi sinir sistemi üzerinden hareket etmektedir. Böylelikle rahatsızlıkların giderilmesi amaçlanır.

En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi - Fiyatları
En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi – Fiyatları

Sıvı halde reçete edilen kas gevşeticiler kadar hap şeklinde olanları bulunan bu ilaçlar kasların aşırı kasılmasının önlenmesi ve tedavisinde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda fizik tedavileri le rehabilitasyon merkezlerinde kullanım sıklığı bulunan kas gevşeticiler üstelik kısa süreli ağrılarda da kullanılabilir. En iyi kas gevşetici ilaç listesi ile fiyatları ise güncel olarak şu şekildedir. (08 Şubat 2024 tarihi itibariyle)

İlaç İsmi Fiyatı
Arcotil 20 mg 46,65 TL
Baclorex 0,05 mg/ml 120,23 TL
Bonedro 4 mg/5 ml 1.468 TL
Colcıospa 4 mg/2ml 92.01 TL
Dorifen 400 mg/4 ml 138,62 TL
Emulıd Jel 158,27 TL
Diazepam Desitin 5 mg 644,18 TL

Kas gevşetici ilaçlar aynı zamanda krem olarak ta kullanılmaktadır. Ancak bölgesel olarak etkisi görülen kremler genel kas gevşeticisi olarak tercih edilmez. Vücudun tamamına etki etmesi ile sakinleştirici bir etkiye sahip olan kas gevşeticiler kişilerde hafif uyku hali gösterebilmektedir. Bu da gayet normaldir. Fakat kullanım ile birlikte çok daha fazla bir yan etki görülmesi halinde tıbbi merkezlere başvurulması en önemli hususlardan biri olmaktadır.

En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi - Fiyatları
En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi – Fiyatları

Boyun Fıtığı Olanlar İçin Kas Gevşetici

Bölgesel olarak farklı ilaç türleri kullanılabilir. Bu aşamada boyun fıtığı olanlar için en iyi kas gevşetici ilaç hangisi merak konusu olur. Sadece boyun olması nedeniyle kremler tercih edilebilir. Bu aşamada önünüze birçok seçenek gelmektedir. Kestane kremi olarak tabir edilen kremler boyna masaj etkisi ile yapılabilir. Bu sayede ağrılar azalır ve hayat daha kaliteli bir hale gelir. Krem dışında farklı tercihler söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda tamamen kas gevşemesi için hap kullanılması tavsiye edilebilir.

Boyun ağrısı olanlar için eczanelerden reçetesiz birçok ilaç alınabilir. Ancak en çok rağbet görenlerden alınması çok daha mantıklı olabilir.

En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi - Fiyatları
En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi – Fiyatları

Muscüoflex Kas Gevşetici Hap

Hap yapısı ile en iyi kas gevşeticilerden biri Muscoflex listededir. 16 yaş ve üzeri her yetişkinin rahatlıkla kullanabileceği bu ilaç omurilik kaslarının gevşemesi ve rahatlaması için çok tercih edilmektedir. Ancak kullanım öncesi doktor tavsiyesi ile hareket edilmesi en önemli hususlardan biridir. Hem ağrı kesici hem kas gevşetici olarak alabileceğiniz ilaçlar şunlardır;

İlaç İsmi Fiyatı
Parafon 92.01 TL
Dikloron Ampul 55.33 TL
Cabral 116,52 TL
Akineton 249,11 TL
Bengay Krem 50 gr 76,92
Komfolin 150 mg 76,92 TL

Bel Fıtığı Olanlar İçin En İyi Kas Gevşetici

Bölgesel olmasının yanında merkezi olarak etkisi ile kas gevşeten ilaçların çeşitleri çok fazladır. Bu sebeple rahatsız olan kişiler hangi ilacı kullanacağını bilemez. Zira yan etkileri nedeniyle hekiminize başvurmanız çok önemli hususlarda biridir. Ancak birçok beyin cerrahi uzmanın tavsiye ettiği Cataflam hem ağrı kesici hem kas gevşetici görevini üstlenmektedir. Ağra ile iltihabın tedavisinde de kullanılan bu ilaç aynı zamanda nonstreoidal antiiflamatuvar ilaçlar sınıfında yer almaktadır.

Cataflam sırt, boyun ve göğüs kafesinde meydana gelen sertliğe bağlı ağrıların giderilmesinde tercih edilmektedir. Aynı zamanda romatizma rahatsızlığı olanlar için ve eklemlerdeki şekil bozuklukları için de doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Aynı etkiyi gösteren diğer farklı ilaçlar ise şunlardır;

 1. Diklofenak
 2. Dolorex
 3. Voltaren
 4. Diclomec
 5. Elfenor
 6. Dikloron
 7. Dicloflam

Bel fıtığı olanlar için tavsiye edilen Cataflam fiyatı ise 83,64 TL’dir.

Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır?

Gece Öksürük Nasıl Durdurulur?

İburamin Cold Ne İşe Yarar?

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir