dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

dizeler dizeler - - 5 dk okuma süresi
1082 1
En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

Kullanılmasını çok istemememize rağmen özellikle çocuklarımızın rahatsızlığında en iyi öksürük şurubu hangisi araştırması yapıyoruz. Şurup öksürük giderilmesinde kullanılmalı mı, nasıl kullanılmalı öncelikle doktor tavsiyesi gerektirmektedir.

Özellikle üst solunum yolları ile tahrişten kaynaklanan bir refleks olarak öksürük akıntıya bağlı olarak daha çok ortaya çıkmaktadır. Bu aşamada akıntıya önlem almak öksürüğün giderilmesinde etkili olur. Bu aşamada evde bulunan gıdalarınız ile tedbir alınabilmektedir. Ancak sağlıklı yaşam için şurup kullanılması gerekiyorsa bu durumda doktor tavsiyesi önem kazanmaktadır.

Okunmalı : İburamin Cold Ne İşe Yarar?

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi
En iyi Öksürük Şurubu Hangisi
Aferin 56,51 TL
Perebron 73,75 TL
Brıcanyl 53,25 TL
Prospan 198 TL
Korax 65 TL
Levopront 63,36 TL
Hyper 184,50 TL

Türkiye’de Satılan En İyi 7 Öksürük Şurubu

Türkiye’de onlarca öksürük şurubu markasına rastlayabilirsiniz. Bu anlamda en önemli husus doktorunuzun reçete ettiği marka olacaktır. Ancak çocuklarımızı bizlerin geleceği olarak doktorlardan çok daha iyi tanıyoruz. Öyle ki bazı şurupların iyi gelmediği, hangi durumlarda hangi ilacın iyi geldiğini de doğal olarak ebeveynler olarak takip etmekteyiz. Türkiye’de satışa sunulan en iyi 7 öksürük şurubu şu şekilde listelenmektedir.

 1. Aferin
 2. Perebron
 3. Brıcanyl
 4. Prospan
 5. Korax
 6. Levopront
 7. Hyper

Aferin Öksürük Şurubu

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi
En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

Türkiye’de en yaygın kullanılanlardan biri Aferin öksürük şurubu olmaktadır. Soğuk algınlığına bağlı olarak en çok tercih edilen öksürük şurubudur denilebilir. İçeriğinde parasetamol ve klorfeniramin bulunmaktadır. Parasetamol sayesinde aynı zamanda ateş düşürülmektedir. Aferin öksürük şurubunu eczanelerden temin edebilirsiniz. Ancak doktor tavsiyesi ile kullanılması önemlidir.

Perebron Öksürük Şurubu

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi
En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

Soğuk algınlığının tedavisi başta olmak üzere bronşit ve faranjit gibi rahatsızlıklarrda Perebron şurup kullanılabilmektedir. Şurubun etkin maddesi oksolamin fostattır. Bu bileşeni ile şiddetli öksürük tedavisi yapılmaktadır. Şurup kullanımında karaciğere yüklenme yüksek olmaktadır. Bu sebeple doktorunuza danışmadan kullanılmaması gerekir. Perebron öksürük şurubu 2 yaş ve üzeri çocuklarda kullanılabilmektedir. Ancak kullanmadan önce prospektüsünün okunması önemli olur.

Brıcanyl Öksürük şurubu

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi
En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

Bileşeninde terbütalin ve guaifenesin bulunan Brıcanly öksürük şurubu ağızdan alınan çözeltidir. Solunum yolunu genişletme özelliği bulunan bir ilaçtır. Böylelikle nefes almayı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda astım hastalarında nefes daralmasını rahatlatmak için kullanılmaktadır. Kullanılması halinde balgamı yumuşatarak nefes almaya sağlayan Brıcanly öksürük şurubu bu sayede öksürüğü rahatlatmaktadır.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Fiyatı Ne Kadar?

Doktor reçetesine bağlı kalmaksızın ilaç almak isteyen kişiler reçetesiz öksürük şurubu ile birlikte ne kadar olduğunu araştırmaktadır. Ancak kullanmadan önce doktor tavsiyesi çok önemlidir. Eczanelerde reçetesiz ilaç alımı mümkündür. Bu anlamda reçetesiz öksürük şurubu bisolnatur ya da prospan alınabilmektedir. Bitkisel özlü olarak sunulan Prospan öksürük şurubu fiyatı güncel olarak 198 TL’dir.

Öksürük genelde akıntıya bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak kuru öksürük olması da muhtemeldir. Bu anlamda kuru öksürüğü hangi şurup keser sorusuna yanıt aramadan önce muayene olmak önemli olur. Bakteriyel enfeksiyona bağlı olarak antibiyotikler kullanılabilir. Bunun yanında viral bir enfeksiyon yaşanıyorsa antiviral ilaçlar tercih edilmektedir. Ancak astım ile bronşit rahatsızlığı olan kişiler inhaler ilaçlar kullanabilir.

En Hızlı öksürük Kesici İlaç Nedir?

Üst solunum yollarına bağlı olarak soğuk algınlığı sonrasında en hızlı öksürük kesici ilaç araması en çok aranılan hususlardan biridir. Bu aşamada;

 • Kuru öksürük için Dextromethorphan ve guaifenesin içeren şuruplar
 • Balgamlı akıntıya bağlı öksürük için guaifenesin, bromheksin, ambroksol içeren şuruplar

En hızlı kesici olarak görülmektedir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. Zeynep - -

  hep şüphe ediyordum, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir