dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?

Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?

dizeler dizeler - - 7 dk okuma süresi
104 0
Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?

Çok eski çağlardan bu yana sağlık açısından faydası nedeniyle kullanılan Hacamatta büyü nasıl anlaşılır? Sizlere açıklıyoruz.

Peygamber efendimizin sağlık bulmak için sürekli yaptırdığı ve tavsiye ettiği hacamat bugün konunun uzmanlarının da kabul ettiği bir gerçek. Bu anlamda sağlık kuruluşları başta olmak üzere bunu dini vecibelerle yerine getiren birçok kişi bulunuyor. Ancak karşılığının bulması için işinin ehli kişilere yaptırılması önemli olan bir husustur. Zira modern tıp ile hastaneler de bu hizmeti vermektedir.

Yaşam açısından tıbbi olarak destek alınması önemlidir. Ancak manevi yönden kişileri rahatlatacak unsurlarda bulunmaktadır. Bunların başında hacamat gelmektedir.

Hacamat Hangi Rahatsızlıklara İyi Geliyor

Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?
Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?

Vermiş olduğu zindeliğin yanı sıra bazı rahatsızlıkların önüne geçen Hacamatta büyü bir diğer konuyu meşgul etmektedir. Zira internet ile birçok mecrada bu konuda hacamatta büyü nasıl anlaşılır sorusuna yanıtlar aranmaktadır. Kişi sağlığını düşünerek ve bazı ağrılarından kurtulmak için bu yola başvurmaktadır. Böylelikle hacamat yaptırmak için bazı nedenleriniz şunlardır;

 • Kronik ağrılarınız için
 • Safra kesesi rahatsızlıklarında
 • Pankreas hastalıklarında
 • Bel ve boyun fıtığı ağrılarında
 • Göz hastalıklarında
 • Psikolojik baskı ve problemlerde
 • Akciğer rahatsızlığında
 • Hormon dengesizliği
 • Düşük ya da yüksek tansiyonda
 • Böbrek hastalığında
 • Sedef rahatsızlığında

Bunlar sadece bir kaçıdır. Kişi modern tıp ile hastanelerde bu rahatsızlıklarında tedaviye olumlu sonuç alamazken birçok kişi hacamat ile derdine çare bulmuştur. Binlerce yıl sonra adeta yeniden keşfedilen hacamat günümüzde büyü ile ilişkilendirilmektedir.

Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?
Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?

Hacamat Nasıl Yapılır?

Özellikle ileri yaşta olan kişilerin cilt altındaki ölü kanın atılması sayesinde yenilenen kan ile dolaşım daha kolay olur. Böylelikle kişilere sağlık gelir. Temiz ortamlarda yapılan hacamatın özellikle hijyen açısından önemi büyüktür. Bu kriterler eşliğinde ağrının ve rahatsızlığın odak noktasına vakumlu kupalar eşliğinde çizikler atılarak uygulanmaktadır. Bu çizikler ile kişiler iz kalıp kalmayacağını merak etmektedir. Ancak işinin ehli birinin yaptığı hacamat çiziklerinde iz kalmamaktadır. Adeta hacamat sonlandırıldığında kan akışı da durmaktadır.

Hacamat yapımı ile çıkan kan bir jel kıvamına gelir. Bu kan ise kupalar ile birlikte dini açıdan yapılan kişiye teslim edilir. Bu kişi de kanı akan bir suya ya da toprağa gömülmesi yapan kişi tarafından tavsiye edilmektedir. Bunun yanında altın günlerinde yapılan hacamat çok daha faydalı olur. Böylelikle yaptırmak isteyen kişiler hacamat altın günleri ne zaman sorusuna yanıtlar aramaktadır.

Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?
Hacamatta Büyü Nasıl Anlaşılır?

Hacamatta Büyü Nasıl Bozulur?

Dinen uygun olmasa da büyü ile uğraşılması ve bunun beraberinde kendisine büyü yapılmasından korkan kişiler sıklıkla yapılıp yapılmadığını merak eder. Bu sebeple hacamatta büyü nasıl anlaşılır sorusuna yanıtlar aranırken beraberinde hacamatta büyü nasıl bozulur başlıca merak edilen husustur.

Öncelikle büyü yapılmışsa bunu kimin yaptığını bilemezsiniz. Bunun yanında ne zaman, neden yapıldığına dair bilgilere de ulaşmanız mümkün değildir. Bu sebeple büyü olduğunda bahisle beklenti ile hareket edilerek büyü bozulmaya çalışılmaktadır. Bu aşamada büyünün büyüklüğü de önemlidir. Bu sayede bozulması için önem arz etmektedir. Kişinin yeme ve içmesi için yapılması halinde yapılan hacamat büyüyü bozmaktadır. Fakat bazı büyüler kişilere fiziksel olarak yapılmaktadır. Yani kişinin kanı, elbiseleri, saçı ve tırnağı gibi yerlere büyülerin yapıldığı bilinmektedir. Bu bölgelere yapılan büyülerin bozulmasında hacamatın etkili olduğunu söylemek çok yanlıştır.

Hacamatın yapılışında mantık kanı temizlerken akışını hızlandırmaktır. İlk etapta uygulama yapılan kişide kan kaybı ile yorgunluk söz konusudur. Ancak bu yorgunluk 24 saat gibi bir süre sonra rahatlığa bırakırken bazı kişilerde uygulama sonrası kısa süreli yan etkiler görülmektedir. Bunlar fenalaşma ve bayılma gibi görülür. Ancak genel itibarla kan görmekte duyarlı olan kişiler bu yan etkileri yaşar. Fakat çok kısa süre içerisinde yan etkilerin etkileri kaybolmaktadır.

Hacamatın Manevi Sırları

Fiziksel olarak kişide adeta yenilenme etkisi yaratan hacamatın ayrıca manevi olarak sırları bulunmaktadır. Zira kişide bir diğer yenilenme etkisi gösteren nedenlerdir. Manen sizlere faydaları ise şunlardır;

 • Panik atak ve depresyon tedavisi
 • Evhamlı olan kişileri psikolojik olarak rahatlatır
 • Kişinin kanı temizlenir ve rahatlama sağlar
 • Cin rahatsızlıklarında iyidir
 • Kaygıyı bitirir güvensizliği önler
 • Büyü etkilerini ortadan kaldırır

Rivayetlerde Peygamber efendimize yapılan hacamatın meleklerce yapıldığı belirtilmektedir. Binlerce yıldır yapılan bir teknik olarak bazı büyülerden kurtaran hacamat günümüzde halen çok sık başvurulan bir husustur. Hacamat 70 derde deva olarak görülmektedir. Kişi yaptırdığında cildin altındaki pis ve iltihaplı kan alınarak dışarı atılmaktadır. Böylelikle kanda temizlenme yaşanır.

Biseksüel Ne Demek Tam Anlamı Nedir?

Nude Atmak, Nude İstemek Suç mu? Nude Ne Demek?

İnsan Hayatını Uzatan  Sabunun İcadı 

Chipotle Sos Nerede Satılır? Chipotle Neye Yakışır?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir