dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
103 0
Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

Mide rahatsızlığı yaşayanların özellikle mide asidinin nötralize edilmesi için kullanılan Magnesie Calcinee Saba aynı zamanda hazımsızlık ve şişkinliği de gidermektedir. Kabızlık tedavisinin yanı sıra bazı zehirlenmelerde de bu ilaç kullanılmaktadır.

Magnesie Calcinee Saba Ne İşe Yarar?

Toz halinde bulunan Magnesie Calcinee Saba içeriği magnezyum hidroksittir. Reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Ancak doktor tavsiyesi ile kullanılması özellikle tavsiye edilmektedir. Toz formu ile alacağınız bu ilacın farklı markalarından bahsetmek mümkündür. Bu sebeple gramajı ve fiyatı da değişiklik göstermektedir. Magnesie Calcinee Saba şu durumlarda etkili olarak kullanılmaktadır.

 • Kabızlık tedavisi
 • Bazı zehirlenmeler
 • Mide asidi nötralize edilmesi

Magnesie Calcinee Saba Toz zayıflatır mı?

Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?
Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

Mideye iyi gelmesinin yanında bazı kullanıcılar Magnesie Calcinee Saba zayıflatır mı merak konusu etmektedir. Bu ilacın kullanılması ile hazımsızlık giderilmektedir. Mide ile bağırsak arasındaki sindirimi kolaylaştırması nedeniyle kilo verilmesinde yardımcı olduğu düşünülebilir. Ancak bu kesin bir yargı değildir. Zira doktorunuza bağlı olarak kullanılması gerekir. Öyle ki durduk yere bu ilacın kullanılması sizlerde yan etki edebilir. Hatta zararı dahi dokunabilir. Bu sebeple yan etkilerinin incelenmesi gerekir. Bunlar;

 1. Nefes alıp vermede sorunlar
 2. Baş dönmeleri
 3. Kurdeşen
 4. Boğazda şişlik

Magnesie Calcinee Toz Bebeklerde Kullanımı

Bazı ilaçların kullanılmasında doktorunuza başvurmalısınız. Bu durum bebekler ve çocuklar için de geçerlidir. Zira ağır yan etkileri olabilir. Özellikle bebeklerde yan etki daha yüksek görülebilmektedir. Bu sebeple kişiden kişiye değişen etkileri için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?
Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

Magnesie Calcinee Toz Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Kullanılan ilaçlar dolaylı yönden bebeklere de geçmektedir. Bu sebeple emziren annelerin bebeklerine geçme olasılığı yüksektir. Yan etkisi nedeniyle hamile olanlar ve bebek emzirenler mutlaka doktoruna bu konuda danışması gerekir. Doktor tavsiyesi ile dahi kullanılsa dozajına dikkat edilmesi ölçüsüne uygun olarak kullanılması gerekir.

Toz olması nedeniyle suyla eritilerek tüketilmektedir. Bu sebeple doğru ölçü önemli olur.

Magnesie Calcinee Bağımlılık Yapar mı?

Hazımsızlığı gideren ve mideniz ile birlikte sindirim sistemini rahatlatan bir ilaç olan Magnesie Calcinee bağımlılık yapmaz. Ancak doktor tavsiyesi ile ölçüsünde kullanılması gerekir. Zira kullanım ile birlikte kontrollerde seyir kontrolü sağlanmaktadır.

Calcinee kabızlık gidermede etkilidir. Bu sebeple kullanım ile birlikte sık tuvalet ihtiyacı doğurmaktadır. Bu sayede bağırsaklar ile sindirim sistemi temizlenmektedir.

Stres Kalp Sağlığınızı Nasıl Etkiliyor?

Günde 1 Diş Sarımsağın Faydası

En iyi Öksürük Şurubu Hangisi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir