Dramamine Ne İçin Kullanılır, Yan Etkileri ve Kullanımı

Dramamine Ne İçin Kullanılır, Yan Etkileri ve Kullanımı
Yayınlama: 27.03.2024
Düzenleme: 04.04.2024 07:10
3
A+
A-

Hareketli seyahat esnasında araç tutmasını önlemek için kullanılan Dramamine deniz ve araba seyahatlerinde tercih edilen bir ilaçtır. Harekete bağlı olarak iç kulakta oluşan dengesizliği azaltması sayesinde kusma ve bulantıyı önlemektedir.

Deniz araçları ve taşıtlarda seyahatler ile hareketlilik nedeniyle kişilerde mide bulantısıyla birlikte kusma boy göstermektedir. Otobüs seyahati ile küçük teknelerin denizdeki hareketi bazı kişilerde vatandaşlar arasında tutma olarak adlandırılan hususu meydana getirmektedir. Bu husus oluştuğunda ise uzun süre kişi kendine gelemez ve sürekli kusma isteği duyar. Bu durumun ortadan kaldırılması için Dramamine kullanılmaktadır.

Dramamine Nedir?

İçeriği dimenhidrinat olan Dramamine ağız yoluyla alınmaktadır. Tablet şeklindedir. Bileşenin yardımcı maddeleri arasında mısır nişastası bulunmaktadır. Kutu içeriği 12 adettir. Özel ambalajı ile satılmaktadır. Sarı ve yuvarlak renklidir.

Seyahatten yaklaşık 20 – 30 dakika öncesi alınması gereken Dramamine iç kulakta dengeyi sağlar. Reçetesiz olarak alınabilen ilacı seyahatlerdeki tutmasını önlemek için doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Bulantı önleyici Dramamine 50 mg olarak özel ambalajında satılmaktadır.

Dramamine Fiyatı Ne Kadar?

Güncel olarak Dramamine fiyat 25,98 TL’dir. KDV dahil fiyatıdır. Eczaneden temin edebileceğiniz ilacı özellikle doktor tavsiyesi ve dozaj önerisi ile kullanmanız gerekir.

Dramamine Ne İşe Yarar?

Bulantı önleyeme yaramaktadır. Araç tutması ile oluşan bulantılarda etkilidir. Antiemetik ilaç grubundadır. Seyahate bağlı olarak ortaya çıkan mide bulantısı ve kusmaları azaltmaktadır. Araba, deniz tutması için önerilen bir ilaçtır.

Araç tutması dışında mide bulantısına neden olan hususları da ortadan kaldırmak için bu ilaç kullanılmaktadır. Cerrahi müdahalelerde mide bulantısı ile kusmanın önüne geçilmesi için de tercih söz konusudur.

Dramamine Ne için Kullanılır?

Bazı kişilerin bünyesi çok hassastır. Kendi hareketleri dışında bir harekete maruz kaldıklarında mide bulantısı başlar. Devamında kusma meydana gelir. Bu tür alerjik reaksiyonların önüne geçilmesi için Dramamine kullanılmaktadır. Bu sayede kişinin seyahati çok daha konforlu hale gelir.

Seyahatlerde tutmaların dışında cerrahi müdahale öncesi verilen narkoza bağlı etkilerin giderilmesinde de bu ilaç tercih edilebilir.

Dramamine Yan Etkileri Nelerdir?

Genelde çok hafif yan etkileri vardır. Ancak bu durum kişinin bünyesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Dramamine yan etkileri genelde şu şekilde listelenebilir.

  • Halsizlik
  • Uygu hali
  • Yorgunluk
  • Ağızda kuruluk
  • Baş dönmeleri
  • İshal
  • Kabızlık
  • Sindirim sorunu
  • Bilinç kaybı
  • Kalp atışlarında hızlanma veya yavaşlama

Reçetesiz olarak temin edebileceğiniz Dramamine araç tutması için kullanılsa da yan etkileri ile diğer sağlık sorunlarının ortaya çıkmaması için doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir.

Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır?

En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi

İburamin Cold Ne İşe Yarar?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.