dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Manuel Tekerlekli Sandalye mi Yoksa Akülü Sandalye mi?

Manuel Tekerlekli Sandalye mi Yoksa Akülü Sandalye mi?

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
108 0
Manuel Tekerlekli Sandalye mi Yoksa Akülü Sandalye mi?

Hayatınıza küçük dokunuşlar yapan ancak sosyalliğinizi en üst seviyelere kadar çıkaran tekerlekli sandalyeler akülü olarak son teknoloji ile üretiliyor. Bu aşamada kullanıcını bedenine uyun olarak tekerlekli sandalye seçenekleri sürekli artarak devam ediyor.

Kullanıcının isteği ve talepleri bu konuda önemli olsa da manuel veya akülü sandalye satın alırken karar verme süreci olabilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken hususların göz ardı edilmemesi önemli olur. Zira bu konuda endüstrinin, profesyonellerin tavsiyesi ve yönlendirmeleri önemli olmaktadır. Özellikle klinik ihtiyaçlar, yaşam tarzınız ve çevreniz ile yaşam alanlarınız bu konuda bilinçli karar almanızda en önemli etkenler olmaktadır.

Manuel Tekerlekli Sandalyeler

Manuel Tekerlekli Sandalye mi Yoksa Akülü Sandalye mi?
Manuel Tekerlekli Sandalye mi Yoksa Akülü Sandalye mi?

Kişinin boyu, kilosu ile birlikte en temel husus bir tekerlekli sandalyeye oturulduğunda ne hissettiğiniz olacaktır. Öyle ki bu aşama hem konfor açısından hem ihtiyaçların karşılanması açısından çok önemlidir. Gücünüz varsa bir manuel tekerlekli sandalye sizin manevra kabiliyetinize göre şekillenebilir. Ancak gücü olmayan kullanıcı için akülü sandalyeler ön plana çıkmaktadır.

Yaşam tarzınıza ve çevrenize uyum sağlayan sandalyeler ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için önemli etkenler olmaktadır. Günlük yaşam ve aktiviteler için kullanacağınız bu ürünlerin hem ev hem çevre ortamlarında kullanabilme desteği verebilmelidir. Kullanım alanındaki eşikler, merdivenler bu aşamada büyük engelleri oluşturmaktadır. Tekerlekli sandalye kullanıcısının nereye gideceği, nasıl varacağı en çok sorduğu sorulardır. Toplu taşıma araçları ile gidecek olan birinin akülü sandalyeler ile seyahat etmesi mümkündür. Ancak küçük bir aracı olan kişi bu sandalye ile hareket edemez. Aksine katlanan ve küçük hacimli bagajlarda dahi yer edinebilecek daha pratik sandalyeler tercih söz konusu olacaktır.

Akülü tekerlekli sandalye alımında ise kullanıcıya uyacak özelliklerin eklenmesi ile hareket edilmektedir. Vücuda uygun türleri ile size özel tasarlanan oturma sistemleri doktorunuz ve terapistinizin talepleri ve kullanıcının istekleri ile birleştirilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir