dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Emeklinin Gözü Banka Hesabında

Emeklinin Gözü Banka Hesabında

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
386 0
Emeklinin Gözü Banka Hesabında

Artan enflasyona bağlı olarak geliri düşen emeklinin gözü banka hesabında yatacak maaş ve diğer ikramiyeleri bekliyor.

Son olarak emeklilerin ekonomik olarak rahat bir nefes almasını sağlayacak olan ikramiyelerin emekli hesabına ne zaman yatırılacağı merakla bekleniyor. 5000 TL emekli ikramiyesi emekli hesabına yatırılacak. Yatırılma da esas ise tahsis numarası önemli. Bu numaraya göre emeklinin ikramiyesi hesaplara geçirilmeye başlanacak. Haberler son olarak emekli ikramiyesinde birleşmiş durumda.

Emekli İkramiyesinde Müjdeyi Bakan Işıkhan Verdi

Emekli ikramiyesinin ödenmesinde Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada 15 Kasım tarihini geçmeyeceğini söyleyen Bakan Işıkhan’dan emekliler müjdeyi bekliyor. 4A, SSK ve 4B bağkur emeklilerine ödenecek olan ikramiye tahsis numarasına göre yapılacak.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir defaya mahsus olmak üzere ödeneceği duyurulan emekli ikramiyeleri henüz hesaba yatırılmadı. Bu aşamada emeklilerin ise meraklı gözlerle bekleyişi devam ederken ne zaman hesaba geçirileceği sürekli sorgulanır hale geldi. Bakan Işıkhan bu konuda açıklama yapmış ve ödemelerin 15 Kasım tarihini geçmeyeceğini belirtmişti.

Emeklinin Gözü Banka Hesabında
Emeklinin Gözü Banka Hesabında

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan Kabine toplantısı sonrası Bakan Işıkhan basın mensuplarının sorularına yanıtlar verdi. Emekli olan ancak halen çalışmaya devam edenlere ödenmeyecek olan ikramiye tutarı 5 Bin lira. Ödemeler ise 15 Kasım tarihinden önce olacak gibi duruyor diyen Bakan Işıkhan emeklilerimiz ezdirmeyeceğiz sözleri ile devam etti.

Diğer taraftan ikramiyelerin ödeneceği tarih ile ilgili bir haber Yeni Şafak’tan geldi. Yapılan habere göre emeklilere ödenecek olan 5 bin lira ikramiye tutarlarının 7-9-10-12-14 ve 15 Kasım tarihlerinde yapılacağı yönünde oldu. Ancak bu konuda henüz bir adım atılmış değil.

Emekli İkramiyesinde Şartlar

Yapılan Kabine Toplantısı sonrası emeklilere müjdeyi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikramiye şartlarını da açıkladı. Buna göre;

  • Fiilen emekli olan
  • Emekli olup çalışmaya devam etmeyen

Kişilere 5 bin lira bir defaya mahsus ikramiye ödenecek. Yılbaşı itibariyle emeklilerin maaşlarında ise güncelleme söz konusu olacak. Yeni yıla kısa bir süre kala emekliler maaşlarının ne kadar olacağını merak ederken öncelik alınacak olan 5 bin lira ikramiyede. En azından nefes aldıracak ödemeler yakın bir zamanda yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir