dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Laz Kızı Lakaplı TikTok Kullanıcısı 100 Bin Lira Topladı, Göz Altına Alındı – Serbest Kaldı

Laz Kızı Lakaplı TikTok Kullanıcısı 100 Bin Lira Topladı, Göz Altına Alındı – Serbest Kaldı

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
370 0
Laz Kızı Lakaplı TikTok Kullanıcısı 100 Bin Lira Topladı, Göz Altına Alındı

Ünlü sosyal medya platformu Tiktok’ta canlı yayın açıp, müstehcen görüntüler veren Laz kızı lakaplı G.H. 1 saatte 100 bin lira topladı. Müstehcen içerikler nedeniyle gözaltına alınan G.H. adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Laz Kızı Müstehcen Görüntüleri İçin Göz Altına Alındı

G.H. geçtiğimiz günlerde ünlü TikTok hesabından canlı yayın açtı. Dakikalar içerisinde binlerce lira toplayan G.H. gözaltına alınırken 5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde açtığı canlı yayın sayesinde 1 saat içerisinde 100 bin liradan fazla para toplayan laz kızı hakkında gözaltı kararı çıktı. Sonrasında adli kontrol şartıyla salıverildi. Ancak bu durum bununla kalmadı. Zira Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığı söz konusu video hakkında erişim engeli ve kaldırılması talebinde bulundu.

Adlı Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı

Sosyal medya hesabından gömlek düğmelerini açarak müstehcen görüntüler veren G.H. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekiplerince göz altına alında. Görüntülerde kişinin para karşılığı görüntülerde gömleğinin düğmelerini açtığı tespit edilirken şüpheli Kartal’da evinde gözaltına alındı. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen G.H. hakkında yapılan işlem neticesinde Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartı ile salıverildi. GH hakkında yurt dışı yasağı getirilirken Bakanlık konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Laz Kızı Lakaplı TikTok Kullanıcısı 100 Bin Lira Topladı, Göz Altına Alındı
Laz Kızı Lakaplı TikTok Kullanıcısı 100 Bin Lira Topladı, Göz Altına Alındı

Bakanlık Suç Duyurusunda Bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı açıklamada; kişinin uygunsuz görüntüler ile bağış topladığının görüldüğü bu sebeple açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi. GH nin yaptığı paylaşımlarda çocukların psikososyal gelişiminin olumsuz olarak etkilendiği, kadınlara yönelik olarak hakaret içerdiği, şeref ve saygınlığı rencide ettiği, küçük düşürücü görsellerin bulunduğu belirtildi. Bu sebeple söz konusu görüntülerin dijital ortamlardan kaldırılması, erişimin engellenmesi için Tiktok hesabı kullanıcısı hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Geçtiğimiz gün TikTok kullanıcısı Laz Kızı canlı yayın açmıştı. Canlı yayında gömlek düğmelerini açan kullanıcı bu sayede bağış topladı. Kendisini izleyenler ise 1 saat gibi kısa sürede 100 bin lira bağış gönderdi. Kısa sürede binlerce bağış toplayan G.H. gündem oldu. Gözaltı kararı alınmasının ardından çıkarılan GH hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir