dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Yeni Toyota Crown Signia 2025 Yılında Yollardaki Yerini Alacak

Yeni Toyota Crown Signia 2025 Yılında Yollardaki Yerini Alacak

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
194 0
Yeni Toyota Crown Signia 2025 Yılında Yollardaki Yerini Alacak

Tanıtımının gerçekleştirilmesinin ardından merak edilen yeni Toyata Crown Signia haberler ile otomotiv sektöründe heyecan uyandırdı.

Toyota markasının amiral gemisi olarak gösterilen lüks Toyota Crown Signia 2025 yılından itibaren yollardaki yerini alacak. Aracın en önemli özellikleri arasında yakıt verimliliği, üstün yetenekleri ve lüks stili bulunuyor.

Toyota ürün gamını genişleterek devam ediyor. Bu anlamda SUV ürünlerini stratejik olarak genişletme çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda Toyota Crown Signia Premium imajını geliştirmek için marka açısından çok önemli. Özellikle hibrit güç aktarma donanımı, rafine tasarımı ve çekici özellikleri ile Crown Signia iki sıralı crossover serisinin doruk noktasında bir araç. Bu aşamada Lexus markaları arasında kusursuz bir geçiş sağlayan özelliklere sahip.

Yeni Toyota Crown Signia Özellikleri

Yeni Toyota Crown signia yeni modeli ile merak konusu oldu. Bu anlamda gündüz farları ve gövde rengindeki ön paneli çevreleyen sedan araç modern tasarıma sahip. Tekerlerler ise 19 ile 21 inç aralığında üretiliyor. Tasarımı ve donanımı ile birlikte sürücülere sessiz bir yolculuk sunan araç aynı zamanda yol titreşimlerini en aza indiren özelliklere sahip. Akustik camları ile ön panelindeki susturucu özelliğinin yanı sıra motor kapağında da ses emici malzemeler ön plana çıkarılmış.

Yeni Toyota Crown Signia 2025 Yılında Yollardaki Yerini Alacak
Yeni Toyota Crown Signia 2025 Yılında Yollardaki Yerini Alacak

2025 yılından itibaren yollardaki yerini alacak olan Crown Signia motoru 243 beygir güce sahip. 2,5 litrelik hibrit motora sahip aracın dört teker çekişi ile 246 beygirlik bir güç sergiliyor. Aracın ayrıca normal, eco ve sport sürüş modları bulunuyor. Bu sayede güç ve tork tekerleklere göre otomatik olarak veriliyor.

Dış tasarımı kadar aracın iç tasarımı da muhteşem dizayna sahip. Özellikle gösterge paneli, konsol ve direksiyon siminde sürüş modlarına geçebileceğiniz düğmeler bulunuyor. Ayrıca direksiyonda ses kontrol işlemleri yapılabiliyor.

Araçta kablosuz şarj ünitesi bulunuyor. Bronz kaplama düğmeler araca şıklık vermiş. Deri ve kumaş kaplı koltuklar isteğe bağlı olarak şekilleniyor. Elektrikli sürücü koltuğunun yanı sıra ön yolcu koltuğu ayarlanabiliyor. Araçta üç seviyeli ısıtma ve soğutma koltuk hafızası bulunuyor.

Toyota Crown Signia Türkiye Fiyatı

Yeni Toyota Crown Signia 12,3 inçlik ikiz ekrana sahip. Bilgi ve eğlence sistemi bu ekranlar sayesinde kontrol ediliyor. Ayrıca araçta;

  • Acil frenleme
  • Direksiyon destekli şeritten ayrılma uyarısı
  • Uyarlanabilir hız sabitleyici
  • Sürücü yardımı
  • Güvenlik teknolojisi

Sunuluyor. Sistemin sınırlı erişimi bulunan yollarda eller serbest kullanım için monitör kamerası kullanılabiliyor. 2025 model Crown Signia 2024 yılında satışa çıkarılacak. Aracın özellikle lüks olmayan SUV’lar ile rekabet etmesi planlanıyor. Türkiye fiyatı ise şu an için belli değil.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir