Kadının Cinsel Organının Sulanması Orucu Bozar mı?

Kadının Cinsel Organının Sulanması Orucu Bozar mı?
Yayınlama: 03.03.2024
Düzenleme: 02.04.2024 06:47
9
A+
A-

Oruçlu olan bir kadının sulanma hali orucu bozmaz. Bununla birlikte gusül abdesti almasını gerektirmemektedir.

Kadınlar cinsel organın sulanması orucu bozar mı sorusuna yanıt aramaktadır.  Bu durum gusül abdesti almayı gerektirmediği gibi orucu da bozmaz. Zira evli kişilerin eşiyle olan yakın münasebeti sulanmaya neden olabilir. Bu sulanma orucu bozmaz ancak namaz kılmak için gusül abdesti alınması gerekir. Yaşam bu tür olayların başımıza gelmesinde etkilidir.

Kadınlarda Zevk Suyu Orucu Bozar mı Diyanet

Oruç ahlakı ile zevk suyunun gelmesi beraberinde kadında meni gelmesine neden olabilir. Bu durumda oruç bozulur. Bu sebeple kadınların bu tür münasebetlerden uzak durması gerekir. Bu hususta Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamaları bulunmaktadır. Bu açıklamalarda zevk suyu orucu bozmaz denilmektedir. Fakat kadınların bu durumdan kaçınması gerektiği ayrıca belirtilmektedir.

Oruç sadece yememek ve içmemekle olmaz. Bunun yanında ahlaki olarak yalandan ve gözlerin haramdan sakınılması gerekir. Karı koca yakınlaşması ile kadında sulanma oluşabilir. Bu durumda oruç bozulmaz ancak namaz abdesti için gusül alınmasında fayda vardır.

Kadının Cinsel Organının Sulanması Orucu Bozar mı?

Kadının Cinsel Organının Sulanması Orucu Bozar mı?

Cinsel Anlamda ıslanmak orucu bozar mı?

Orucu bozmayacak hususlarda Hz. Peygamberimiz üç hususu buyurmuştur. Bunlar Kusmak, kan aldırmak ve ihtilam olmaktır. Bu aşamada ihtilam ne demek merak konusudur. Kişinin rüyasında cinsel ilişki görmesi ve buna bağlı olarak cinsel boşanma yaşanmasıdır. Ergenlik çağındaki kişilerde görülebilir. Bu gibi durumda gusül alınması gerekir.

Sürtünme yoluyla ilişki orucu bozar mı?

Cinsel ilişki orucu bozmaktadır. Böylelikle kaza ve keffaret gerektiren bir husus ortaya çıkmaktadır. Yani sürtünme yoluyla ilişki orucu bozmaktadır. Bununla birlikte eşlerin birbirini öpmesi ve birbirine sarılması orucu bozmaz.

Zevk suyu guslü gerektirir mi orucu bozar mı?

Oruçluyken cinsel ilişkiye girmek orucu bozar. Bunun yanında zevk suyu gelmesi guslü gerektirmektedir. Orucu bozar. Ancak ihtilam olması halinde oruç bozulmamaktadır. Fakat ihtilam olması halinde guslü sabah namazına kadar ertelemek günahtır.

Cinsel içerikli şeyler izlemek orucu bozar mı?

Ramazan ayının gelmesi ile merak edilen bir diğer hususta cinsel içerikli videolar izlemek ile orucun bozulup bozulmadığıdır. Açıkçası bu tür filmlerin izlenmesi ahlaken maneviyat açısından orucu zedelemektedir. İzlemek kaza gerektirecek kadar orucu bozmaz. Ancak oruçluya da yakışmaz.

Kadınlarda Orucu Bozan Haller

Zevk suyu ile oruç araştırmalarının yanında bir diğer husus kadınlarda orucu bozan haller olarak yapılmaktadır. Bu durumda;

  • Adet hali (Regl)
  • Loğusalık hali
  • Kadında meni gelmesi
  • Burna enjekte edilen sıvı ilaçlar

Dünyanın En Çarpıcı 25 Kadını

Biseksüel Ne Demek Tam Anlamı Nedir?

Nude Atmak, Nude İstemek Suç mu?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.