Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi – Faizsiz Araç Alma

Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi – Faizsiz Araç Alma
Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 02.04.2024 06:44
2
A+
A-

Araç alımında artan fiyatlar ve kredi faizleri karşısında daha uygun şartlarda yüksek modelli araç almak isteyenlerin başlıca sorguladığı husus Emin otomotiv araç alma sistemi olmaktadır.

Kişiler yaşamlarında kullanmak ve sorun yaşamamak adına kullanılmamış araç alma talebinde olsa da; mevcut fiyatları nedeniyle bu taleplerinden oldukça uzak yaşıyorlar. Burada aracın bedeli kadar, bu bedelin biriktirilememesi, krediyle alınması halinde taşıt kredisi faizi ile çok daha yüksek tutarlar ödemek zorunda kalması kişileri hayallerinde geri döndüren durumların başında geliyor.

Araç alımında farklı kredi türleri de kullanılabilenler arasında olsa da kişi faizsiz araç alma talebinde. Bu duruma en iyi örneklerden birisi olan Emin Otomotiv araç almak isteyen yüzlerce kişiyi bir araya getiriyor ve faiz ödemek yerine belli şartlar dahilinde faizsiz araç almanın yolunu açıyor. Bu anlamda özellikle sosyal medya reklamlarında karşınıza çıkan Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi merak edilen hususlar arasında bulunuyor.

Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Çalışır?

Makalemizde sadece size alternatif olarak gösterebileceğimiz olan Emin otomotiv araç alma sistemi bünyesinde binlerce kişiyi araç sahibi yaptı. Burada araç alamayanlarda olduğu bir gerçektir. Fakat faizsiz araç alan, bu durumdan memnun olanlarda olduğu kadar memnun olmayanlarda olmaktadır. Bu durum ise kişilerin aklını karıştıran hususlardan bir tanesidir. Tüketici araç alımında ya kredi kullanır yada taksitle araç alma yoluna gider. Bu taksitli araç alma işlemi ise oto galeri diye tabir edebileceğiniz kişilerden senet karşılığı alınabilenlerdir. Senetle araç alımı ise kredi faizinin çok daha üstünde oluşabilen bir durumdur. Bu nedenle senet araç alımındaki hususları ayrı olarak makalelerimizde değerlendireceğiz.

Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi – Faizsiz Araç Alma

Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi – Faizsiz Araç Alma

Emin Oto Araç Almanın Adımları

  • Emin Evim ya da Emin Oto ile araç almak isteyen kişiler öncelikli olarak almak istedikleri aracın fiyatını, aylık ne kadar ödeyebileceklerini belirliyor. Buradaki şartlar tamamen katılımcı olarak size kalmış bir durum.
  • İkinci durum almak istediğiniz aracı kaç ay taksitle alabileceğinizdir. Burada yine sizin geliriniz, harcamalarınız ile almak istediğiniz araca göre değişiklik gösterecektir.
  • Almak istediğiniz aracın bedeli ile kaç ay taksitle ödeyeceğiniz önemli. Emin otomotiv kişilere en uzun olarak 60 ay yani beş yıl vade ile araç alımı ve sahibi yapma imkanı vermektedir. Böylelikle grubunuzun en az 60 kişi ile sınırlı olması zorunludur. Bu kişilerin toplanması ile kura çekimi yapılır. Örneğin siz 40 ay vade isterseniz grup 40 kişi olmalı, 20 ay vade isterseniz de 20 kişilik olmak zorunda.
  • Toplanan grup bir ay içinde belli miktar taksit ödeyecektir. Örneğin 40 kişi 40 bin liralık araç için toplanmışsa aylık 1000 lira ödeme yapılır.
  • Grup içerisinde toplanan paralar bir havuzda değerlendiriliyor. Grup içerisinde Noterde çekilen kura ile kişilere sırayla araç alımı için toplu para ile araç alımı söz konusu oluyor.
  • Emin otomotiv faizsiz araç alımı katılımı için kişiler peşinat ödüyor. Her ne kadar bu peşinat diğer ödeyeceğiniz taksitlerden düşülüyor olsa da ilk etapta istenilenler arasında.

Faizsiz olarak araç alımı büyük avantaj sağlıyor olsa da; burada size çekilen kura ile arada geçen zaman ve ödediğiniz tutar ile alacağınız arabanın değerinin artışı ile paranızın değer kaybı öne çıkabilir. Bunun yanında bu sisteme giren kişilerin ayrıca organizasyon ücreti altında masraf ödemesi ile karşılaşacağını da ayrıca belirtmekte fayda olacaktır.

Emin Otomotiv Sisteminden Çıkma Oluyor mu?

Faizsiz araç alımı için Emin Otomotivi düşünen kişilerin en büyük meraklarından birisi sisteme girdikten sonra çıkılabiliyor mu? sorusudur. Bu sisteme kayıt olduktan sonra kişilerin çıkabilme hakları var. Fakat burada sizin yazılı olarak başvurarak sistemden ayrılmak istediğinizi talep ediyorsunuz. Bu alep sonrası taksitlerin ödenmesinde zorunluluk üzerinizden kalkar. Yatırdığınız paralar biraz süre geçmesine rağmen size iade edilir. Buradaki süre tamamen Emin Otomotive kalmış bir durum. Hemen de teslim edilebilir bir ay sonra da, Fakat sisteme girerken vermiş olduğunuz organizasyon ücretinin iadesi söz konusu olmaz. Yani bu ücreti almanız mümkün değil.

Emin Otomotiv Taksitleri Ödenmezse Ne Olur?

Sisteme girdikten sonra grup sayısı ile vadesi süresince taksit ödemesi yapmanız gerekiyor. Burada belli bir miat ve ödeme aralığı söz konusudur. Burada eğer siz taksit ödemesini geciktirir ya da ödemezseniz bu ödemediğiniz – geciktirdiğiniz süre sizin araç alımınızı da erteleyecektir. Yani ödemeyi 3 ay geciktirirseniz aracınızı da üç ay sonra almak durumunda kalırsınız. Birde bunun yanında faiz söz konusudur. Burada ödemediğiniz süre boyunca faiz işletilir. Bu faiz de sizden tahsil edilir. Sistem bazı kişilere erteleme imkanı veriyor. Bunun için ödeyemeyecek olan kişi sisteme daha önceden taksiti ödeyemeyeceğini bildiriyor. Taksit erteleme işlemi araç alma zamanınızı ertelemiyor.

Her ne kadar mesafeli olarak yaklaşılsa da, Emin Otomotiv bu sektörün öncüleri olarak önemli bir potansiyele sahip oldu. Önceleri Emin Evim ile başlayan sonra da otomotive entegre eden şirket ev sahibi olmanın yanında faizsiz araç sahibi olmanın da yolunu açtı. Taşıt kredisi faizlerinin yüksekliği dikkate alındığında araç alımı için önemli bir avantaj olan Emin Otomotiv Sistem alternatifler arasında bulunuyor.

Emin Otomotiv Güvenilir mi?

Dijital dünyanın akıllı telefonlara ve internete girmesinin ardından kişileri arama kültürü ve sosyal medyanın gücü artış gösterdi. Özellikle sosyal medya gücü sayesinde kişilerin şirketler ve firmalar üzerindeki yaptırım gücü de artmış oldu.  Bunun yanında Tüketici Kanunlarının da sürekli gelişiyor ve yenileniyor olması her daim tüketicinin avantajlı konuma gelmesine neden olmaktadır. Emin otomotiv yeni bir şirket değildir. Zira 1991 yılından bu yana hizmet veriyor. Fakat eksik kalan bir husus devletin henüz bu tür faizsiz alım şirketleri için yasal bir zemin düzenlememiş olması.

Tüketici Kanununda birçok husus bulunmasına rağmen bu tür şirketler için henüz adım atılmış değil. Fakat yaklaşık 20 yıldır hizmet veren Emin Evim elbirliği projesi kapsamında bu süre içinde binlerce kişiyi ev ve araba sahibi yaptı. Bunun yanında tercih edilmesi bu tür şirketlerin de sayısında artışa neden oldu. Burada olumlu karşılayıp teşekkür eden tüketiciler olduğu gibi sistemden şikayetçi olanlarda olduğu bir gerçek. Özellikle dijital sayfalar içerisinde bu şikayetlerin ne olduğu araştırılabilir.

En çok şikayet ise araçların alımında noterden vekaletname çıkarılması, bu vekaletlerin net olmamasıdır. Aynı zamanda aracı erken alan kişilerden ayrıca kefiller istenilmesi, bu kefillerinde önemli bir işe sahip olması gibi bir çok talep olduğundan bahisle şikayetler söz konusu. Aracın alımından bedelinin ödenmesine kadar tüm şartlar net olması gerekirken yasal bir mevzuatın olmamasının yanında Emin Otomotiv Şirketinin internet sitesinde daha ayrıntılı açıklayıcı bilgilerin olmaması negatif yönleri.

Emin Otomotivden Araç Alanların Yorumları

Bu sistemden otomobil alanların ve almak isteyenlerin yorumları da dikkate alınması gerekmektedir. Zira internette bu konuda birçok yorum bulunmaktadır. Aracı almaktan vazgeçmeniz halinde sizden alınan organizasyon ücreti harici paranın size iade ediliyor olması kişi açısından büyük avantaj. İade de oluşacak süre de önemli. Bir aylık süre içinde size veriliyor olması aslında olumlu bir tarafı.

Daha önce faizsiz olarak emin otomotivden araç alan kişilerin bulunuyor olması sistemin ilerliyor olması adına güvenilir kılıyor diyebiliriz. Fakat sonraki dönemlerde nelerle karşılaşılacağı elbette bilinmez. Bu nedenle aranızda oluşan sözleşme ile şartları iyi değerlendirerek hareket etmek en mantıklı adımlardan biri olacaktır.

Hibrit Nissan Qashqai e-Power İncelemesi

Renault Tailant Fiyat Listesi açıklandı (Joy ve Touch Ne Kadar)

Fiat Egea LPG Montaj Fiyatı Ne Kadar?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.