dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Para Dünyası
  4. »
  5. Gubre Fabrik – GUBRF Hisseleri Neden Düşüyor? Yorumlar

Gubre Fabrik – GUBRF Hisseleri Neden Düşüyor? Yorumlar

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
167 0
Gubre Fabrik – GUBRF Hisseleri Neden Düşüyor? Yorumlar

Yatırımcılar sürekli düşüşler sonrası GUBRF Hisseleri Neden Düşüyor? Sorusuna yanıtlar arıyor. 6. işlem gününde de taban fiyat ile sürekli aşağı yönde grafik çizen Gübre Fabrikaları T.A.Ş. GUBRF hisseleri sonrası Gübre Fabrik’ten açıklama geldi.

Gubrf kimin en çok merak edilen hususlardandır. Yaklaşık 47 yıldır Borsa İstanbul’da işlem gören GUBRE FABRIK % 75,95 oranıyla Tarım Kredi Kooperatifi iştirakine aittir. Yüzde 7,05 oranı Oğuzhan Şahinkaya’nındır. GUBRF genel müdürü ise Aytaç Onkundur.

GUBRF Yıl İçerisinde En Yüksek 405 TL’yi Gördü.

Yıl içerisinde 405 TL seviyelerine tırmanın GUBRF güncel olarak 155 TL seviyelerinde hareket etmektedir. 28 Kasım tarihinde 379 Lira seviyelerinde hareket eden hisse 14 Aralık tarihinde 318 seviyelerine gerilemişti. Ancak 21 Aralık tarihi ile 155 TL seviyesine kadar gerilemesi yatırımcıları yakından etkiledi. Özellikle küçük yatırımcılar açısından artan kayıplar endişe ile karşılandı. Hissenin önceki gün kapanış rakamı ise 172.60 TL olmuştu.

Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. Gerileyen Hisse İçin Açıklama Yaptı

Gubre Fabrik – GUBRF Hisseleri Neden Düşüyor? Yorumlar
Gubre Fabrik – GUBRF Hisseleri Neden Düşüyor? Yorumlar

Düşme eğiliminin sert yaşanması sonrasında açıklama geldi. Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. yaptığı açıklamada yatırımcılardan sürekli düşüşler ile ilgili soruların geldiğini ancak yatırımlarını olumsuz olarak etkileyebilecek nitelikle bir gelişmenin olmadığı belirtildi. GUBRF yaptığı açıklama ile hissede düşme ivmesinin SPK tarafından başvuruya onay verilmemesinin ardından geldiği yönünde oldu. Sermaye artırımının reddedilmesinde ise denetim raporundaki görüş gösterildi. Raporda bağlı ortak Razi Petrochemical CO’nun davaya ilişkin karşılık ayrılıp ayrılmayacağı, tablolardaki belirsizlikler ile sermaye artırımı sonrasında oluşacağı risk ve ihtiyatlık ilkesinin dikkate alınması gösterildi.

GUBRF özellikle SPK tarafından onayın verilmemesinin ardından 6. İş gününü taban fiyattan kapadı. Öyle ki sadece Aralık ayında hisse yaklaşık % 50 değer kaybı yaşadı.

Renault Tailant Fiyat Listesi açıklandı (Joy ve Touch Ne Kadar)

TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?

Enerya Hisse Senedi Neden Düşüyor?  ENERY Neden Düştü

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir