dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Para Dünyası
  4. »
  5. TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?

TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
176 0
TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?

TAB Gıda Hisse Yorumları – 26 Ekim tarihinden itibaren işlem görmeye başlayan TAB Gıda hisseleri sürekli değer kaybetmeye devam ediyor. Bu anlamda araştırma konusu TAB gıda hisse senetlerinin neden düştüğü üzerinde oluyor.

TAB Gıda kime ait sorusunun yanıtı Türk Ata Burger kelimelerinin birleşmesidir. Bu anlamda Ata Holding kuruluşudur. Ancak Burger King, Sbarro, Arby’s, Popeyes, May BK Cafe ve Subway gibi ünlü markaların isim hakları TABGD’ya aittir. Yaklaşık 25 bin çalışanı bulunmaktadır.

TAB Gıda bir Türk markasıdır. Ancak yabancı ünlü markaların haklarına Türkiye’de sahiptir.

TABGD 130 Liradan Halka Arz Edildi

TAB gıda yatırımcıların büyük umutları ile geçtiğimiz Ekim ayı sonlarına doğru halka arz edildi. Halka arzı 130 TL ile yapıldı. Toplamda 6 milyar 825 milyon TL olarak gerçekleştirilen arz sonrası rekor düzeyde katılım gerçekleşti. Öyle ki 5,2 milyon kişinin katılımı sayesinde Borsa İstanbul tarihinde rekor arz başvurusu gerçekleşmiş oldu.

Borsa İstanbul’da halka arz edilen hisselerin zaman içerisinde katlaması TAB gıda için beklentileri büyüttü. Ancak halka arz edilen 130 TL rakamının altına inen TAB hisseleri en düşük tutar olan 98 TL’yi gördü. Böylelikle yatırımcılar TAB GIDA neden düşüyor sorusuna yanıtlar aramaya başladı.

TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?
TAB Gıda Hisse Yorumları – Neden Düşüyor? Yükselecek mi?

TABGD En Düşük Seviye 98 TL’yi Gördü

İşlem görmeye başladıktan sonra 98 TL seviyesine inen TAB gıdanın aynı gün yükselişi yatırımcıları sevindirdi. 98 TL’den 108 TL bandına çıkan hisse günü 108.90 TL bandında kapattı. Zira hisse 99 TL’den açılmıştı.

774 milyon liranın üzerindeki hacme sahip TABGD yıl içerisinde 207,80 TL seviyelerine kadar tırmandı. Ancak bu rakamdan sonra sürekli düşme eğilimi gösteren hisse 98 TL seviyesine kadar geriledi. Hissenin geleceği konusunda şimdiden ne olacağını kestirmek mümkün değil. Ancak yıl sonu itibariyle senaryoların düşme eğilimini yeni yıl ile durduracağı yönünde. Özellikle küçük yatırımcının yüksek tutarlardan aldığı TABGD hisseleri büyük zararı beraberinde getirmiş durumda.

TAB hisselerinin düşmesinde bir etken İsrail – Hamas savaşıdır. Filistinlilere destek vermek isteyen kişiler TAB gıda İsrailin mi sorusuna yanıt aramaktadır. Markanın et ürünleri Amasya, Suluova’da Ekur Et Entegre tesislerinde üretilmektedir. Ata Holding patronu ise Ertuğrul Kurdoğlu’dur.

Garanti BBVA Borsa Veri Yayın Paketi Ne Kadar?

Enerya Hisse Senedi Neden Düşüyor?  ENERY Neden Düştü

En Ucuz Altın Nereden Alınır?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir