dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kimdir
 4. »
 5. Hilal Altınbilek Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?

Hilal Altınbilek Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
344 0
Hilal Altınbilek Kimdir?

Son dönem televizyon dizilerinde gösterdiği başarılı performans ile Hilal Altınbilek kimdir? Nerelidir? hayatı ile biyografisi hakkında araştırmalar yapılmaktadır. İşte ünlü oyuncunun hayatı…

Babası Özdemir Altınbilek’in vefatı ile gündem olan oyuncu aslında sürekli ekranlardadır. Fox TV’nin sevilen dizisi Şahane Hayatım ile başarılı performans gösteren güzel oyuncu şimdilerde Şebnem karakterine hayat vermektedir.

Hilal Altınbilek Kimdir Hayatı?

Dünyaca ünlü oyuncu Christina Ricci benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken Hilal Altınbilek boyu 1,75 cm’dir. Aslen İzmir’li olan oyuncu 11 Şubat 1991 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Böylelikle 32 yaşındadır.

Hilal Altınbilek Kimdir?
Hilal Altınbilek Kimdir?

Hilal Altınbilek nasıl ünlü oldu? Doğal olarak birçok ünlü için merak edilen hususlar Hilal içinde geçerlidir. Oyuncunun asıl ünlü olmasında güzellik yarışmasına katılması ve burada dereyece girmesi etkili olmuştur. Sonrasında ise fotomodel olmuştur.

Oyuncu çocukluk yıllarında bu mesleğe gönül vermiş. Bu sebeple tiyatroya bu dönemlerinde adım atmış. İzmir Çağdaş Drama Topluluğunda eğitim almıştır. Bir diğer eğitimdeki yolu ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi olmuştur. İlk kez televizyona Derin Sular dizisi ile gelmiştir. Sonrasındaki durağı ise Karagül dizisi olmuştur.

Bir Zamanlar Çukurova İle Yıldızı Parladı

2016 yılında ekranlara gelen Hayatımın Aşkı dizisindeki Nil karakterine hayat veren Altınbilek bundan sonra Tims Productions yapımı Bir Zamanlar Çukurova ile yıldızını parlattı.

Hilal Altınbilek de estetik var mı? Elbette oyuncuda birçok estetik bulunuyor. Öyle ki eski yıllarındaki görüntüsünü koysanız adeta tanıyamazsınız. Oyuncunun yaptırdığı estetik operasyonlarında özellikle burun, dudak, çene ve diş kısımlarına dokunuşlar yaptırdığı biliniyor. Üstelik tepeden tırnağa bir dizi operasyon geçirdi ki bu durum gözler önüne seriliyor.

Hilal Altınbilek Kimdir?
Hilal Altınbilek Kimdir?

Hilal Altınbilek hangi filmlerde oynadı?

Kısa sürede birçok projenin başarılı olmasında büyük payı olan Hilal Altınbilek rol aldığı dizi ve filmler şunlardır;

 • Şahane Hayatım
 • Bir zamanlar Çukurova
 • Çocuklar sana Emanet
 • Hayatımın Aşkı
 • Karagül
 • Derin Sular

Hilal Altınbilek şuan hangi dizide oynuyor? Oyuncu şu anda ATV’de ekranlara gelen Şahane Hayatım dizisinde rol almaktadır. Burada Züleyha Yaman karakterine bürünen başarılı oyuncu büyük bir beğeni topladı. Son olarak oynadığı film ise Çocuklar Sana Emanet oldu. Bu filmde Engin Akyürek ile başrol oynamıştı.

Şahane Hayatım Şebnem Kimdir?

Hilal Altınbilek Şahane Hayatım dizisinde Şebnem karakterini canlandırmaktadır. Filmde sırlarla bir yaşamdan muhteşem bir yaşama geçen kişiyi canlandıran Altınbilek’in sarsıcı hayat hikayesi anlatılmaktadır. Zengin bir eşe sahip olmasına rağmen etkilendiği cinayet başkomiseri arasında gidip gelen Şebnem ayrıca onu eşinden ayırmaya çalışan Melisa (Nesrin Cavadzade) ile uğraşmaktadır.

Melike Şahin Kimdir?

Hayal Köseoğlu Kimdir?

Hande Erçel Kimdir?

Simay Barlas Kimdir?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir