dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Turkcell Arama Bekletme Açma – Meşgulken Kim Arıyor?

Turkcell Arama Bekletme Açma – Meşgulken Kim Arıyor?

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
117 0
Turkcell Arama Bekletme Açma – Meşgulken Kim Arıyor?

Konuşma esnasında sizi arayanları uyaran Turkcell arama bekletme açma ve kapama nasıl yapılır kullanıcıların aradığı hizmetlerden biridir. Telefonunuz meşgulken dahi sizi uyaran u sistem sayesinde önemli görüşmelerinizi telefonunuzu kapatmadan da yapabiliyorsunuz.

Aramalar ile sizin telefonla konuşmanız halinde dahi çağrı bekletme sistemi Turkcell tarafından sunulan bir hizmettir. Bu sayede sizi arayan herkesi görür ve kaçırmamı olursunuz. Zira konuşurken dahi önemli bir telefon beklentiniz olabilir. Bu sebeple konuşma yaparken dahi sizi telefonunuzun sinyali ile uyaran, konuşma yaptığınız kişiyi hatta bekleten ve yeni arayanla görüşmeye geçiren bir sistemden bahsetmek doğru olur.

Arama Bekletme Nasıl Yapılır?

Yaşam koşullarını iyileştirmek için öneli ar-ge çalışmaları yapan Turkcell kullanıcılarına arama bekletme imkanı sağlamaktadır. Bu hizmetin alınması için ise telefon ayarlarınızın yapılması gerekmektedir. Bu ayar ise arama ayarlarında bulunmaktadır. Buradan meşgulken beklet seçeneğinin aktif hale getirilmesi hizmetten faydalanmak için yeterlidir.

Turkcell Arama Bekletme Açma – Meşgulken Kim Arıyor?
Turkcell Arama Bekletme Açma – Meşgulken Kim Arıyor?

Turkcell çağrı bekletme servisi ancak telefon ayarınızın bunu desteklemesi halinde alınabilmektedir. Bu sayede diğer operatör kullanıcıları da bu hizmetten faydalanabilir. Ancak telefon ayarınızda bu seçenek olmayabilir. Bu aşamada *43# tuşladıktan sonra arama tuşuna basmanız halinde çağrı bekletme servisi açılmaktadır. Ancak #43# tuşlarsanız bu servis kapanmaktadır. Telefonunuzda bu ayarınızı kontrol edebilmeniz için gereken kod ise *#43# ‘tur.

Çağrı bekletmeler sizi arayan herkes için geçerlidir. Rehberde kayıtlı olmayan bilinmeyen numaralarda sizleri arayabilir. Bu aşamada kimin aradığını bulmak için ücretsiz uygulamalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de UpCall uygulamasıdır. Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra ayarlar ile çağrı bekletme özelliği de hızlı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Çağrı Bekletme Servisi Ücretli mi?

Kullanıcıların merak ettiği hususlardan biri de çağrı bekletme servisi ücretli mi hususudur. Bu hizmet daha çok telefonunuzun özelliğine göre alınabilmektedir. Bu sebeple Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcılarının hepsi ücretsiz olarak çağrılarını bekletebilmektedir.

Hizmeti kullanmak istemesine rağmen arama bekletme aktif olmuyor sorunu yaşayanlar olabilir. Bu hizmetin aktif olması telefon ayarlarından mümkündür. Ayarlar menüsü ile telefon meşgulken beklet seçeneğinin aktif olup olmadığına bakılması gerekir. Aktif olması halinde doğal olarak servisi kullanabilirsiniz.

Dolardaki Hareketler Kısa Vadede Para Kazandırır mı?

Gerçek Altın Nasıl Anlaşılır? Altın Testi Nasıl Yapılır?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir