En İyi Vlog Kamerası Hangisi?

En İyi Vlog Kamerası Hangisi?
Yayınlama: 22.04.2024
Düzenleme: 22.04.2024 05:56
23
A+
A-

Özellikle youtube kanalı için kendi videolarını üreten kişiler bu aşamada iyi bir sonuç elde edebilmek için en iyi vlog kamerası hangisi sorusuna yanıt aramaktadır.

Bu soruya yanıt olarak internette birçok yazı, makale ve inceleme bulabilirsiniz. Ancak dikkate almanız gereken en önemli husus nasıl bir çekim yapacağınız, nasıl bir sonuç almak istediğinizdir.

Vlog Kamera Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Vlog çekimlerinin adresi dışarısıdır. Bu sebeple ışık ve hareket nedeniyle kameranın üstün özelliklere sahip olması gerekmektedir. Karşılaşılacak yağmur, çok güneşli hava, zorlu yaşam koşulları için hazırlıklı kameralar tercih edilmesi gerekir. Bu durumda telefonla çekimlerde söz konusudur. Ancak çekim yapacak kişi bu aşamada şu hususları merak eder.

 • Vlog çekimini telefonla yapabilir miyim?
 • Çekimde aksiyon kamerası kullanabilir miyim?
 • Yüksek rüzgarlı havalarda ses kalitesini nasıl yükseltirim?
 • Gün boyu çekim imkanı veren pile sahip kamera hangisi?

Vs. bu gibi sorular artırılabilir. Ancak Vlog çekimlerinde en önemli hususlar kameranın;

 • Net çekmesi 4k – 8k gibi
 • Rüzgar sesinden uzak net sesler elde etmesi
 • Hafif olması
 • Titreme yapmaması
 • Uzun süre çekimi sağlayan pil durumu

Önünüzde birden fazla alternatif söz konusudur. Bu aşamada dışarıda çekim yapacağınızdan kişisel olarak bir aksiyon kamerası tercih etmeniz en doğru adım olmaktadır. Aksiyon kameraları hem küçüktür, hem titreşim önleme özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte teknolojik olarak telefonlarınıza bağlantı imkanı sağlamaktadır. Pil durumu da uzun süre giden bu kameraların en önemli özelliklerinden biri de su altında belli seviyelere kadar çekim imkanı sağlamasıdır. Son olarak yeni bir kamera arayışında olmamın bu konulara açıklık getirmem için bana yardımcı olduğunu da belirtmek isterim.

En İyi Vlog Kamerası Hangisi?

En İyi Vlog Kamerası Hangisi?

Araştırmalarımda klasfoto youtube kanalı ve Koray Birand videoları bana büyük bir fikir kaynağı oldu. Zira Koray Birand sayısız ünlünün fotoğrafını, videolarını çeken önemli bir isim. Hatta bu çekimlerine kanalında yer veren sayın Birand vlog çekimleri için yeni sürümü olmasına rağmen Pocket 2 ile önemli bir incelemesi bulunuyor. Öyle ki Pocket 1 ve 2 yi değerlendirirken İphone telefonu ile de çekim yapması gerçekte nasıl bir sonuç ortaya konulduğunu göstermektedir. Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

En İyi Vlog Kamerası İnsta 360 Ace Pro

Sayısız marka ve sayısız kamera çeşidi ile birlikte vlog çekimi yapanlar uzun süre, sıkıntısız çalışabilmek için arayışlarını her daim sürdürmektedir. Zira gelişen teknoloji ile sürekli yenilenme çabası da bir diğer husustur. Böylelikle en iyi youtuber kamerası hangisi bende halen bu sorunun yanıtını arayanlardanım. Ancak elde ettiğim araştırmalara göre güncel olarak;

 • DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo Gimbal
 • DJI osmo Pocket 2 (eski sürüm olmasına rağmen halen gözde)
 • İnsta 360 Ace Pro
 • İnsta 360 X3 (ilginç çekimler sunuyor)
 • Canon PowerShot G7 Mark III

Bu liste uzayıp gidebilir. Hatta bazı kişiler Go Pro üzerinde durmaktadır. Ancak İnsta 360 ile yan yana çekilen videosunu izledikten sonra Go Pro kamerasını hiç dikkate bile almadım. Zira ses kaydı da bu aşamada listeye almamam için önemli sebeplerden biridir.

En İyi Vlog Kamerası Hangisi?

En İyi Vlog Kamerası Hangisi?

Liste içerisinde Pocket 3’ü ilk sıraya almama dışarıda çekimler için en iyi vlog kamerası İnsta 360 Ace Pro olarak gördüm. Peki neden? Bu kamerayı seçmemdeki en öne çıkan özellikler şunlar;

 • Leica geniş açı bir lens kullanması f/2.6
 • 8K ya kadar aksiyon görüntüsü çekmesi
 • Hızlı şarj imkanı sağlaması
 • 90 Dakika çalışma süresi
 • Aktif HDR yakalama
 • 48 MP sensöre sahip olması

Bu özellikler bir yana almanız için sayısız avantajlardan bahsetmek mümkündür. Kamera çekimlerde ekranını kendinize çevirerek görme imkanı sağlıyor. Geniş açı çekimler için muhteşem sonuçlar veriyor. 10 metreye kadar su geçirmez kamera eklentiler ile daha derin alanlarda çekim imkanı sağlıyor. Ek bir mikrofona ihtiyaç duymadan çok yönlü bir ses kaydı sağlıyor. Öyle ki rüzgarı azaltma özelliklerine sahip. Seyahatlerinizde kompakt bir çekim imkanı veeriyor. 8 K ya kadar video çekilebiliyor. HDR modu ile düşük ışıklarda beklenmedik iyi sonuçlar veriyor.

İnsta 360 Ace Pro Fiyatı

Spor tutkunu ve maceracılar için bulunmaz bir kamera. Olağanüstü çekimler veriyor. Hızlı ve yavaş çekim imkanının yanı sıra gürültü azaltıyor, renk geliştiriyor. 48 MP fotoğraflar çekiyor. Dokunmatik ekranı ön tarafa çevriliyor. Kamera hareket ve ses ile kontrol edilebiliyor. Aynı zamanda selfie çekim çubuğunu gizliyor. Bu sayede daha güzel görüntüler ortaya çıkıyor.

Neden İnsta 360 Ace Pro sorusunun bir diğer yanıtı da çektiğiniz videolara yapay zeka sayesinde farklı görüntüler elde edebiliyor olmanızdır. Bununla birlikte kamera fiyatı da almanız için önemi etkenlerden biri.

DJI Osmo Pocket 3 teknik olarak daha iyi sayılabilir. Ancak fiyatı ve su geçirmemezlik özelliğinin olmaması ile alım için uygun değil. Bu durum Pocket 2 içinde geçerli. Bu bireysel olarak ele alınabilir. Canon ise daha büyük bir kamera. Bu sebeple taşınmazı zor olduğu için arka plana attım. Böylelikle 15-16 bin liradan başlayan fiyatlar ile İnsta 360 Ace Pro listemde ilk sırada yer alıyor. Önümüzdeki günlerde bu kameranın alımını gerçekleştireceğim. Böylelikle sizlere Turan Ay youtube kanalında çekimleri daha ayrıntılı olarak göstereceğim. Ancak yine yorumlarınızı bekliyorum…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.