dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası Ne?

Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası Ne?

SHOW TV yeni ve sevilen dizisi ARAK ne demek? Ne Anlama geliyor? İzleyicilerin çok sık yaptığı aramalardan biri oldu.

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
182 0
Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası

Show Tv’de yayınlanmaya başlanmasının ardından konusu ile birlikte arak ne demek? Ne Anlama geliyor? Manası nedir gibi çok merak edildi. İşte izleyenlerin merak ettiği ayrıntılar…

Show TV’nin yeni dizisi yayınlanmaya başlaması ile birlikte izleyiciler dizinin konusu kadar ne anlama geldiğini de merak etmeye başladı. Böylelikle yapılan aramalar Arak ne demek olarak yapılıyor. Yönetmenliğini Ender Mıhların yaptığı senaryosunu ise Ayberk Çınar, Aslı Gönülay ve Murat Can Oğuz’un kaleme aldığı arak kelimesi ilk defa 20. Yüzyılda kullanılmıştır. Argo kelime olarak değerlendirilebilir. Daha çok Arak başkasının bir eşyasını ya da başka bir şeyini sahibine haber vermeden almaya denilmektedir.

Show TV ile ekranlara gelen dizinin başrollerini Öykü Karayel ile İlker Kaleli paylaşıyor. İlk bölümü ile izleyicinin karşısına çıkan dizi büyük beğeni aldı. Öykü dizide Zeynep’i oynarken İlker Kaleli ise Kara rolünde karşımıza çıkıyor. Dizinin yapımını ise Most Production üstlendi. Yapımcı ise Murat Can Oğuz.

Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası
Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası

Arak Ne Anlama Geliyor? Manaları

Arapça kökenli olan bir kelime olan Arak kelimesinin TDK’ya göre 3 farklı manası bulunmaktadır. Bunlardan birisi çalmadır. Diğeri ise ter olarak anlamlandırılmaktadır. Bir diğer anlamı ise yöreye özgü olarak hurma, üzüm ve şeker kamışından elde edilen anasonlu içkidir.

İçki : Arap ülkelerinde kullanılan alkollü bir içki olarak bu kelime kullanılmaktadır. Anasondan yapılan baharatla aromalandırılmış bu içki üzüm ve hurma bazlı olarak yapılmaktadır.

Yılan : Bazı yılan türlerini tanımlamak için bu kelime kullanılabilir. Özellikle Güneydoğu Asya bölgelerinde yılanlar için kullanıldığı bilinmektedir.

Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası
Arak Ne Demek? Ne Anlama Geliyor? Manası

Araç ve Gereç : Bazan arak kelimesi araç ve gereçlerin ifasında kullanılmaktadır. Örneğin bir arabanın tekerlekleri arasındaki mesafe için kullanılmaktadır.

Arak kelimesinin anlamını telaffuz edebilmek için kullanıldığı cümle bu sebeple çok önemlidir. Böylelikle neden kullanıldığı ortaya çıkmaktadır. Ancak Show TV dizisi ile ön plana çıkan kelimenin anlamı bu sayede merak konusudur.

Dump Ne Demek? Ne İçin Kullanılır?

Seküler Ne Demek? Seküler’in TDK Anlamı

Maskülen Ne Demek?

Nude Atmak, Nude İstemek Suç mu? Nude Ne Demek?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir