dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Maskülen Ne Demek?

Maskülen Ne Demek?

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
327 0
Maskülen Ne Demek? Maskülen Şıklık

Özellikle kadın giyim sektöründe kullanılan maskülen ne demek? Masculin kelimesinden türeyen Maskülen TDK’ya göre erkeksi anlamı taşımaktadır.

Fransızca bir kelime olan masculin kelimesinden türeyen ve dilimize geçen maskulen genel itibarla erkeksi anlamına gelmektedir. Yani erkek, erkeği andıran ve erkeğe benzeyen anlamları taşır. Bu aşamada masculin yani maskulen kadın giyim sektöründe de sık kullanılmaktadır. Masculin yada diğer adıyla maskulen hakkında bilgiler içeriğimizde yer almaktadır.

Kadınların giyebileceği tarzlarda erkeğin giyimine uygun tarzına hakim aksesuarlar ile eşyalardan bahsetmek mümkündür. Kelime olarak erkeksi tanımı olmasına rağmen maskülen aslında kadınlar için ortaya konulan giyim ve kıyafetlerin erkeksi tarzları ile üretilmesidir. Erkeksi olarak giyinmeyi seven kadınlar için üretilen maskülen kıyafetler daha çok koyu renk tonlarında bulunur. Öyle ki pantolon, ceket ve diğer kravat gibi kıyafetler ile kombinlenmektedir.

Maskülen Ne Demek? Maskülen Şıklık

Kombinlenen kıyafetler oldukça rahattır. Şapka, fularlar, pantolon askıları hatta parfümler dahi erkeksi olarak tasarlanmaktadır. Bunun yanında kadın saç stilleri ile desteklenmektedir. Maskülen tarzda şıklık isteyenler bu aşamada çok dar bir ürün gamıyla karşılaşabilir. Ancak internet sayesinde bu durum çok kolay aşılabilmektedir.

Maskülen Kime Denir?

Fransızcaya dayanan bir kelime olan maskülenin Türkçe karşılığı erkeksi anlamı taşımaktadır. Diğer bir deyişle kişinin erkeğe benzediği anlamına gelmektedir. Görünüm olarak erkeği anımsatan olarak tanımlanabilir. Gündelik yaşamın içerisinde dillendirilen maskülen kelimesinin anlamını bilmeyenler bu anlamda sorgulama yapmaktadır.

Maskülen erkek Nasıl Davranır?

Maskülen Ne Demek? Maskülen Şıklık

Erkeksi anlamına gelen maskülen erkek nasıl davranır araştır konularından biridir. Giyim tarzı ile birlikte erkeksi bir davranışlara istinaden bağdaştırma söz konusudur. Gerçek bir erkek gibi davranma teşvikine neden olan maskülenin diğer bir amacı da erkekliği yerlerde sürdürmeme olarak görülmektedir.

Maskülen davranmak Ne Demek?

Maskülizm den türeyen Maskülen kelimesi erkeksidir. Bu anlmada maskülezm esas alınmıştır. Erkeklerin haklarını dile getiren bu durum aynı zamanda eşitsizlik gibi konulara da değinmektedir. Bu aşamada merak edeceğiniz bir diğer husus Maskülen tarz nasıl olunur olabilir. Keskin bir erkek hattı ile kendisine erkeksi bir imaj oluşturmak isteyenler için erkek giysileri önemidir. Bu giysilerin yanında davranışlarda erkeksi olarak birbirini tamamlayabilir. Renkler, stiller ile birlikte davranışlar maskülen davranışı bir bütün olarak ortaya koyabilir. Böylelikle maskülen erkek görünümü nasıl oluşturulur.

Maskülen Ne Demek? Maskülen Şıklık

 • Erkek görünümüne sahip kaslı bir fiziksel görünümle
 • Yüz hatlarında keskinlik
 • Erkeksi olarak tok bir şekilde konuşarak
 • Dik duruş
 • Özgüvenli hareketler
 • İletişim becerisi
 • Yavaş aceleci olmayan hareketler

Maskülen erkeksi olarak görülse de sadece kadın kıyafetleri için geçerli değildir. Zira bu durum erkeklerde de kullanılabilmektedir. Bu anlamda kadın ve erkek maskülen davranış stilleri üzerinde durabilir.

Maskülen İlişki Ne Demek?

Kadınlara özgü bir giyim tarzı olarak maskülen moda dünyasında sık kullanılmaktadır. Zira kadın giyiminde karşılaşılan bir kelime olan maskülen ilişki ne demek merak edilir. TDK tarafından erkeksi olarak nitelendirilen bu kelime giysiler ile birlikte kadına erkeksi bir görünüm katmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir