dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Yaratıcı Butik İsimleri – İşletmeme Nasıl İsim Koymalı?

Yaratıcı Butik İsimleri – İşletmeme Nasıl İsim Koymalı?

dizeler dizeler - - 4 dk okuma süresi
182 0
Yaratıcı Butik İsimleri

Açmak istediğiniz işletmenin sizin vizyonunuzu yansıtıyor olmasının yanında dikkat çekici ve belleklerde kalması açısından yaratıcı butik isimleri arayışınız olabilir. Bu anlamda önümüzde birden fazla seçenek bulunuyor.

Butik birçok kesim için çok önemlidir. Gelir kaynağı olmasının yanında sürdürülebilir bir işletme açısından ihtiyaçlar nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Böylelikle sürekli açılan butiklerden bahsetmek yanlış olmaz. Ancak açılış öncesi heyecanlı arayışlardan biri de isimdir. Bu aşamada nasıl bir isim koyulması gerektiği araştırılmaktadır.

Butik İsmi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Özellikle butik isimleri seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Öyle ki birkaç faktör sizleri rekabet açısından da ön plana çıkarmaktadır. Sizler için butik isminizi seçerken dikkat etmeniz gereken hususları kısaca derledik. Bunlar;

Yaratıcı Butik İsimleri
Yaratıcı Butik İsimleri
 • Markanızın özelliği ve hedef kitlesi
 • Anlaşılabilir ve akılda kalıcı olması
 • Markanıza uygun bir konsepte sahip
 • Benzersiz
 • Tescilli
 • Bulunduğunuz bölgeye kültürel anlamı olan
 • İnternet sitesi domainine uygun
 • Dil bilgisine sahip
 • Hiç değişmeyecek bir isim
 • Hukuki yasal zemin
 • Görsel algılar

Butiğinizin ismini özelliklerine ve hedef kitlesine uygun bir isim seçmek en önemli aşamalardan biridir. Örneğin, lüks ürünler satan bir butik için sofistike bir isim düşünebilirsiniz.

Ayrıca birçok aşamada seslendirilecek olan isim, müşteriler tarafından kolayca anlaşılabilir olması gerekmektedir. Özellikle akılda kalıcı olmalıdır. Karmaşık veya zor okunan isimler akıllarda kalmaz ve unutulur.

Butik İsmi Örnekleri

Aynı zamanda Butik ismi, markanızın konsepti ve tarzı ile uyumlu olması sizi avantajlı duruma getirir. Modaya uygun bir butikseniz isim, moda ve stil ile ilgili isimler ele alınabilir. Ayrıca seçtiğiniz ismin benzersiz olması önemlidir. Üstelik tescilli bir marka ismi seçmek önemlidir.

Yaratıcı Butik İsimleri
Yaratıcı Butik İsimleri

Butik isimleri seçerken müşterinize görsel algı uyandırmalısınız. Bu anlamda işletmeye bağlı olarak renk, logo ve atmosfer önem kazanır. Zira sizin işletmenizin bir parçası haline gelecek olan bu algılar için dikkat ve özen gösterilmesi gerekmektedir. Böylelikle sizlere ilham verebilecek bazı yaratıcı butik ismi örnekleri şunlardır;

 1. Zamansız Moda Evi
 2. Rüya Dokuma
 3. Masal terzisi
 4. Pırıl Pırıl dikiş
 5. Renkli İğne
 6. Moda Noktası
 7. Tasarım Dünyası
 8. Çiçekli Dikiş
 9. Nokta Atışı
 10. Stil Köşesi
 11. Kumaşın Zerafeti

Sizlerde kendi hedefleriniz, butiğinizin hedefi ile kitlenize bağlı olarak kişisel tarzınıza yakın bir butik ismi tercih edebilirsiniz. Ancak isim tercihinde en önemli husus başka ticari isimlerle çakışmaması olmalıdır.

Şahane Hayatım Dizisi Oyuncuları, Konusu, Gerçek Hikaye mi?

Açık Lise Diploma Ücreti Ne Kadar? Diploma Sorgulama?

Chipotle Sos Nerede Satılır? Chipotle Neye Yakışır?

İz Bırakmadan Cam Silmenin Sırrı – Püf Noktaları

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir