Antalya Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası İle Dünya Huzurunda

Antalya Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası İle Dünya Huzurunda
Yayınlama: 26.03.2024
4
A+
A-

Dünyanın en güzel şehri olan Antalya birçok etkinliğe ev sahipliği yaparken Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası ile ön plana çıkacak.

Antalya EXPO2026 Botanik Park  Alanında düzenlenecek olan yürüyüş takım şampiyonasının tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başlangıcı ile birlikte aynı tarihte olacak olan şampiyona 21 Nisan tarihinde başlayacak.

Dünya Atletizm Birliğinin en önemli organizasyonlarından biri olarak gösterilen Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası bu yıl 30. Kez yapılacak. Türkiye açısından önemi ise ülkemizde ilk kez yapılacak olması. Paris olimpiyat oyunları için kota niteliği taşıyan şampiyonaya başvurularda ön kayıt yaptıranlar belli oldu. Türkiye’deki etapta yer almak isteyen 49 ülkeden 443 sporcunun kayıt yaptırdığı şampiyonanın kesin kayıtları ise 1 Nisan tarihinden sonra belli olacak.

Dünya yürüyüş takım şampiyonasına U20 kadınlar ve erkekler 10 km, Büyük Kadın ve Erkekler ise 20 km yürüyüş yapacak. Bunun yanında Paris’te düzenlenecek olan 2024 Olimpiyat Oyunları iin karışık yürüyüş 42,195 metre olacak ve beş farklı kategoride düzenlenecek. Buradaki kotanın belirlenmesinde etkili olacak yarışmaya katılacak 22 ülke Antalya etabı sonrası netlik kazanacak.

Antalya Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası İle Dünya Huzuruna Çıkıyor

Antalya Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası İle Dünya Huzuruna Çıkıyor

Türkiye’den Yarışmalara Katılacak Sporcular Belli Oldu

Dünya Yürüyüş Takım Şampiyonası U20 kategorisinde takımların yarışı 3 sporcu ile 20 km mesafede olacak. 4 sporcu ise maraton yürüyüşünde karışık bayrak yarışması ile 1 kadın ve 1 erkek 2 sporcu ile oluşan takım 42.195 metre mesafeyi dönüşümlü olarak kat edecek.

Yürüyüş Takım Şampiyonasına Türkiye’den katılım ise Salih Korkmaz ile birlikte Mazlum Demir, Hayrettin Yıldız, Şahin Şenoduncu, Ozan Bayram katılırken kadın sporcular ise Meryem Bekmez, Ayşe Tekdal, emine Ceylan, Kader Dost olacak.

Çin’de 2018 yılında yapılan şampiyonaya ülkemizden Meryem Bekmez, Ayşe Tekdal, Kader Dost katılmış ve dünya üçüncüsü olmuştu.

Lokanta, Kafeler Fiyat listesi Görünürlüğü Uygulamasına Başladı

Ehliyet ve Yeni Kimlik Yenilemede Son Gün Ne Zaman?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.