Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Antalya’da Başlayacak (Tour Of Turkiye 2024)

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Antalya’da Başlayacak (Tour Of Turkiye 2024)
Yayınlama: 26.03.2024
6
A+
A-

Her yıl merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu Antalya’da başlayacak. 21 Nisan tarihinde ilk pedalın çevrileceği tur Muğla etabı ile devam ederken 21 – 28 Nisan tarihleri bisiklet severleri buluşturacak.

Uluslararası arenada Türkiye’nin güzelliklerinin sergilenmesinde önemli bir faktör olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turu bu yıl merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı himayesinde gerçekleştirilen tur Gençlik ve Spor Bakanlığının vermiş olduğu destekler yapılıyor. Tour Of Turkiye 2024 59’ncu kez gerçekleştirilecek.

59 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Etapları Hangi Tarihlerde

Dünyaca ünlü bisikletçilerin pedal çevireceği Tur hakkında Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü açıklama yaptı. Özellikle sprint ve tırmanış ustası bisikletçilerin buluştuğu tur üst düzeyde bir rekabete sahne alıyor. 2024 yılında yapılacak olan 59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu etapları şu şekilde;

  • 21 Nisan Antalya / 22 Nisan Antalya Kemer, Kaş
  • 23 Nisan Fethiye Marmaris / 24 Nisan Marmaris Bodrum
  • 25 Nisan Bodrum Kuş Adası / 26 Nisan Kuşadası Manisa
  • 27 Nisan İzmir – İzmir
  • 28 Nisan İstanbul

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Hakkında

Birçok kişi yarışmaları yakından takip ederken tur hakkında bilgi edinmek istemektedir. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 1963 yılından bu yana düzenlenmektedir. İlk etapla ulusal alanda yapılan yarışma 1966 yılında uluslararası niteliği bürünmüştür. 1968 yılında ise Cumhurbaşkanı himayesinde düzenlenmeye başlanmıştır. Dünyanın en ünlü bisikletçilerinin yer aldığı tur sayesinde ülkemizin tarihi ve doğal güzellikleri sergilenmektedir.

8 gün süren Türkiye Bisiklet Turu turizmin merkezi olan yerlerde gerçekleştirilmektedir. Adeta bir şölen havasında geçen TUR birçok ülkede canlı olarak yayınlanmaktadır. Bu sayede Türkiye’nin doğal ve tarihi güzellikleri etap boyunca tüm dünyaya yansıtılmaktadır.

İşsizlik Sigortası – Maaşı Nasıl Hak Edilir?

Esenler Otogar İstanbul Bayrampaşa – Esenler Otogarı Alt Katı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.