Reçetesiz Satılan İdrar Yolu Enfeksiyonu İlacı Hangisi

Reçetesiz Satılan İdrar Yolu Enfeksiyonu İlacı Hangisi
Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 04.04.2024 07:10
15
A+
A-

Özellikle kadınlarda çok sık görülen rahatsızlıklardan  birisi olması nedeniyle reçetesiz satılan idrar yolu enfeksiyonu ilacı hangisi sorusuna yanıt aranmaktadır.

Rahatsızlıkların tanısı ve tedavisi ancak doktor muayenesi ve tetkikleri ile belli olabilir. Kişisel deneyimleriniz ile rahatsızlığınızı ortaya koyabilirsiniz. Ancak tedavisinde kullanılan ilaçlar sağlığınız açısından önem taşır.

Hangi ilaç İdrar Yolu Enfeksiyonu İçin Reçetesiz Satılıyor

Enfeksiyonun çaresi öncelikli olarak antibiyotik bazlı ilaçlardır. Bu ilaçların kullanımı ise ancak doktor tavsiyesi ile olurken reçetesiz olarak satışı da mümkün değildir. Böylelikle reçetesiz satılan idrar yolu enfeksiyonu ilacı bulunmamaktadır.

İdrar yollarında enfeksiyon oluşması halinde mutlaka muayene edilmesi gerekir. Özellikle yanma görülmesi halinde enfeksiyon oluştuğu belirtilir. Ancak enfeksiyonun ortaya konulması için öncelikli olarak tahlil yapılması gerekmektedir. Bu tahlil sonrasında ise enfeksiyona neden olan husus bulunur. Oluşan bakterinin duyarlı olduğu antibiyotiğe göre tedaviye başlanılır.

Reçetesiz Satılan İdrar Yolu Enfeksiyon İlacı Hangisi

Reçetesiz Satılan İdrar Yolu Enfeksiyon İlacı Hangisi

İdrar Yolu Enfeksiyonu İlaçları ve Fiyatları

İdrar yollarında meydana gelen enfeksiyon tedavisinde en çok kullanılan ilaçlardan biri Monurol’dur. Bu ilaç toz halindedir ve sulandırılarak tüketilmektedir. Ancak reçete ile satılırken doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir. Diğer idrar yolu enfeksiyonu ilaçları ile fiyatları şu şekildedir;

  • Monural 3 g Granül Şase 56 TL
  • Cıpro % 0,3 Goz 5 ml damla 19 TL
  • Urıspas 200 mg 60 film tablet 105 TL
  • Piyeloseptyl 100 mg 30 tablet 56 TL

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri

Ortak kullanım alanlarından kapılan bakteriler ile rahatsızlık boy göstermektedir. Kullanılan tuvaletlerin temiz olmaması, deniz ve havuza girilmesi, içme suları idrar yollarının enfeksiyon kapmasında önemli rollere sahiptir. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri;

  • İdrar yaparken yanma, ağrı
  • Sık idrara çıkma isteği
  • Acil idrar isteğidir.

Tedavisi ile enfeksiyonla mücadelenin en önemli aşaması hijyendir. Bu sebeple hijyeninize ve özel bölgelerinizdeki temizliğinize dikkat etmeniz önemli hususlardır. Düzenli olarak ilaç kullanılmasının yanında bol su içilmesi gerekmektedir. Böylelikle idrar yoluyla enfeksiyon atılmaktadır.

Enfeksiyonun giderilmesi için ayrıca destek amaçlı olarak bitkisel çaylar tüketilebilir.

Ectopix Krem Fiyat (2024)

Magnesie Calcinee Saba Nasıl Kullanılır? Nasıl Hazırlanır?

En İyi Kas Gevşetici Hap Hangisi – Fiyatları

Gece Öksürük Nasıl Durdurulur?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.