dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Otomobil
 4. »
 5. Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?

dizeler dizeler - - 5 dk okuma süresi
187 0
Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?

Aracımızın kaportasında oluşan küçük çukurlar değerini düşürmemesi için boyasız göçük düzeltme işlemi ile yapılırken fiyatları araştırılmaktadır.

Kaskoya bağlı olarak bazı küçük tamiratlar ücretsiz olarak yapılırken kaskonun da etkilenmemesi sağlanmaktadır. Ancak bu tamiratlar belli büyük şehirlerde yapılmaktadır. Bu durum ise boyasız göçük düzeltme Ankara olarak sıklıkla yapılmaktadır. Kasko şirketinize bağlı olarak bu hizmeti veren noktalar değişiklik göstermektedir. Ancak belli ücretler karşılığında Ankara boyasız göçük düzeltme hizmeti alınan onlarca yer bulunmaktadır.

Göçük Düzeltme Ücreti

Söz konusu otomobil olunca değer kaybı endişesi nedeniyle küçük işlemler boya yapılmadan yapılabilmektedir. Bu anlamda araç sahiplerinin en çok araştırdığı husus boyasız göçük düzeltme fiyat olmaktadır. Aracınızda işlem yapılacak bölge ve hizmet alınan şehre bağlı olarak değişen fiyatlar söz konusudur. Ancak genel itibarla güncel ücretler şu şekildedir;

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?
Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?
Göçük Düzeltme Fiyatı
Bagaj göçüğü düzeltme 3000 – 8000 TL
Kapı göçüğü düzeltilmesi 2500 – 4000 TL
Marşpiyel Göçük Düzeltme 3000 – 5000 TL
Çamurluk düzeltme 4000 – 6000 TL
Kaput göçük düzeltme 5000 – 6000 TL
Tavan göçük düzeltme 7000 – 8000 TL

Fiyatlara etki eden husus göçüğün büyüklüğüdür. Bu aşamada göçük büyükse ücret değişmektedir. Ancak kişisel olarak başınıza gelen hususlardan biri de dolu göçükleridir. Böylelikle dolu göçük düzeltme imkanları aranmaktadır.

Doludan meydana gelen göçüklerin küçük olması nedeniyle düzeltilmesi boyasız olarak mümkün değildir. Ancak boyalı işlem olarak düzeltilebilmektedir. Ancak dolu ile çok geniş alanda küçük göçüklerin olması bu aşamada araç değerini de düşürmektedir.

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?
Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?

Aracınızın kaportasında küçük çukurlar oluşabilir. Bunlara göçük denilmektedir. Oluşan göçüklerin ise boya yapılmadan düzeltilmesi bazı durumlarda mümkündür. Böylelikle aracınızın değeri kaybolmamış olduğu gibi hasarsız olarak geçecektir. Otomobilinizin gövdesinde oluşan bu çukurları düzeltmek için doğru yerden gerçek hizmet alınması gerekir. Öyle ki boyasız göçük düzeltme seti her işletmede bulunmamaktadır.  Zira mağduriyetinize neden olabilmektedir. Boyasız olarak yapılan göçük düzeltme işleminin yapılmasında atılan adımlar şu şekildedir;

 • Göçüğün şekli ve boyutu değerlendirilmesi
 • Gereken malzemelerin belirlenmesi
 • Göçük alanının hazır hale getirilmesi
 • Göçüğe erişim
 • Göçüğe gereken aletlerin işlenmesi
 • İşlem ile boya kontrolü
 • Göçüğün düzeltilerek ilk haline getirilmesi

Aracınızda meydana gelen göçüklerin düzeltilmesinde öncelikli olarak oluşan göçüğün boyutu, şekli ve konumu önemlidir. Her göçük bu şekilde düzeltilememektedir. Bununla birlikte bazı araçlar önemlidir. Boyasız göçük düzeltme seti ile yapılan işlemlerde özellikle vantuz gibi aletler kullanılmaktadır.

Kaskoya Bağlı Ücretsiz Hizmetler

İşlem öncesi göçüğün olduğu yer ve çevresi temizlenmektedir. Set sayesinde göçük etrafındaki metal itme ve göçük kısmının çekilmesi ile düzeltme işlemi yapılmaktadır. İlk etapta düzelmiş gibi görülebilir. Ancak bazı göçükler halen ince olarak karşımıza çıkar. Burada önemli olan husus boya hasarı olmadan işlemin yapılmasıdır.

Hizmet alındıktan sonra göçüğün ilk düzlüğüne eriştiğine emin olmak gerekir. Bunun için yetkili ve uzman yerlerden hizmet alınması gerekmektedir. Bununla birlikte ücretsiz olarak hizmet alınması için kasko şirketlerinin anlaşmalı olduğu yerler önem kazanmaktadır. Bunun için şehir bazlı olarak aranmaktadır. Bunlar arasında İzmir Boyasız göçük düzeltme sıklıkla yapılmaktadır.

Bireysel olarak bu işlemi yapmak isteyen kişiler boyasız göçük düzeltme aparatı ile bunu kendisi yapmaktadır. Ancak elbette bu durum risktir. Yine de internet ile bu tür aparatlar sıklıkla alınmaktadır.

Rot Balans Ayar Fiyatı Ne Kadar?

Katalizör Temizleme Fiyatları Ne Kadar?

Enjektör Tamir Fiyatı Ne Kadar? Enjektör Temizliği

LPG Afr ayarı Fiyatları Ne Kadar?

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir