dizeler.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kaymakam Salih Aydın Kimdir? Neden Görevden Alındı?

Kaymakam Salih Aydın Kimdir? Neden Görevden Alındı?

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
644 0
Kaymakam Salih Aydın Kimdir? Neden Görevden Alındı?

Seçim öncesi haberlere yansıyan Sarız Kaymakamı Salih Aydın kimdir? Neden görevden alındı sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Kayserigundem haberi ile Kayseri’nin Sarız ilçesinde Kaymakam ile İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevden alındığı iddiası ortaya atıldı. Bu aşamada Kaymakam Salih Aydın ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahattin Kolukısa’nın neden görevden alındığı merak konusu oldu.

Kaymakam Salih Aydın Kimdir, Hayatı?

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanırken seçime hile karıştırıldığı iddialar arasında yer aldı. 1800 kişinin seçmen kaydının silindiği ise iddiaların diğer bir tarafı oldu. Bu iddialar nedeniyle İçişleri Bakanlığınca soruşturma başlatıldığı da ilgili sitede yayınlandı. Peki Sarız İlçesi Kaymakamı Salih Aydın kimdir?

Kaymakam Salih Aydın Kimdir? Neden Görevden Alındı?
Kaymakam Salih Aydın Kimdir? Neden Görevden Alındı?

18 kasım 1995 tarihinde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde dünyaya gelen Salih Aydın İlk ve Orta öğrenimini burada görmüştür. Sonrasında Lise eğitimi için Ankara, Keçiören’in yolunu tutmuştur. Burada mezun olduktan sonra 2013 yılında Uludağ Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünü kazanmıştır. Buradan 2017 yılında mezun olmuştur. Devlette iş kariyerine ilk kez YSK Seçim Müdürlüğünü kazanarak 2019 yılında atılmıştır. Seçim Müdürü olarak 3,5 yıllık görevini Van,  Özalp ilçesinde yapmıştır. Burandan Kırklareli, Demirköy ilçesine atanmış ve yaklaşık 10 ay burada görev yapmıştır.

Seçim Müdürlüğünden Kaymakamlığa

Kaymakam Salih Aydın 16 Ekim 2022 tarihinde açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanmıştır. Böylelikle 2 haziran 2023 tarihinde Çanakkale Kaymakam adayı olarak göreve başlamış ve stajını Bayburt’ta tamamlamıştır. Sonrasında ise Koordinatör Kaymakam olarak Adıyaman’a atanmıştır.

Koordinelik görevini bitiren Aydın 16 Ekim 2023 tarihinde Kayseri Sarız İlçesi Kaymakamı olarak atanmıştır. Buradaki görevini halen ifa ederken iddialar nedeniyle görevinden alınmıştır.

Salih Aydın Neden Görevden Alındı?

Kayserigundem sitesi konuya ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak seçim öncesi hile karıştırıldığı iddiası ile MEM Müdürü ve Kaymakam Aydın’ın görevden alındığı belirtildi. Söz konusu iddialarda 31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi öncesi hile karıştırıldığı açıklandı. Ayrıca İlçede bin 800 kişinin kaydının sildirildiği ve bu yüzden İçişleri Bakanlığınca soruşturma başlatıldığı gelen haberler arasında bulunuyor.

Kaymakam Burak Akeller Kimdir? Diyarbakır Kulp İlçesinde İmam Darpı

Salih Kaygusuz Kimdir?

Funda Eryiğit Kimdir?

Kaynak https://www.kayserigundem.com.tr/sariz-da-yerel-secim-soku-kaymakam-ve-ilce-milli-egitim-muduru-gorevden-alindi/97123/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir