dizeler.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Kaymakam Burak Akeller Kimdir? Diyarbakır Kulp İlçesinde İmam Darpı

Kaymakam Burak Akeller Kimdir? Diyarbakır Kulp İlçesinde İmam Darpı

dizeler dizeler - - 3 dk okuma süresi
850 0
Kaymakam Burak Akeller Kimdir?

Cuma namazı sonrası hutbe okumasını beğenmediği camii imamını mikrofonla darp ettiği iddiası ile gündem olan Kaymakam Burak Akeller kimdir? Aslen nereli içeriğimizde yer almaktadır.

Diyarbakır İlinin Kulp ilçesi Kaymakamı Burak Akeller gündem oldu. Sebebi ise Cuma namazı esnasında imamın hutbe okumasında sehven bölüm atlaması diyebiliriz. Zira namaz sonrası Kulp Kaymakamı Burak Akeller’in camii imamını bu yüzden darp ettiği iddiası gündemi oluşturdu.

Burak Akeller Kimdir Hayatı?

Gündem olmasının ardından Kaymakam Burak Akeller kimdir merak edildi.  Kaymakam Akeller aslen Malatya’lıdır. 22 Kasım 1988 yılında doğan Akeller 36 yaşındadır. İlköğrenimini Malatya Fırat İlköğretim okulunda görmüştür. Lise eğitimi ise Malatya Anadolu Lisesinde alan Akeller Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Kamu Yönetimi bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur.

Burak Akeller Nerelerde Görev Yaptı?

Kaymakam Burak Akeller Kimdir?
Kaymakam Burak Akeller Kimdir?

Memuriyetindeki ilk görevi 2016 yılında Hatay İl Planlama Uzman Yardımcılığı ile olmuştur. Devamında Kaymakam adaylığı sınavına 2018 yılında katılmış ve kazanmıştır. Böylelikle Hatay Valiliğine Kaymakam adayı olarak atanmıştır.

Kaymakam Burak Akeller adaylık sonrası sırasıyla;

 • Yeşilyurt Refikliği
 • Gümüşova Refikliği
 • Çiçekdağı Kaymakamı
 • Gölmarmara Kaymakam vekili
 • Çanakkale Mülkiye Teftiş Stajında

Bulunmuştur. Sonrasında ise yabancı dil eğitimi için İngiltere’nin Londra Üniversitesinin yolunu tutmuştur. Buradaki eğitim sonrasında ise;

 • Günyüzü Kaymakamı
 • Gaziantep Vali Yardımcılığı
 • Kulp Kaymakamı

Olarak görev yapmıştır. Kulp’ta görev yaparken aynı zamanda Belediye Başkan vekili olarak görevini ifa eden Kaymakam Burak Akeller evlidir.

Gündeme imam darp haberleri ile gelen Kulp Kaymakamı Burak Akeller konuya ilişkin açıklama yaptı. Akeller yaptığı duyuruda kimseyi darp etmediğini, İmam M.K.’yı uyardığını belirtti. Kuba Camii’ne Cuma namazı için gittiklerini, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce okutulması gereken hutbede şehitler için rahmet duası bulunduğunu, ancak camii imamının bu kısmı okumadığını, bu yüzden kendisine dışarıda yüksek sesle tepki gösterdiğini belirtti.

Kaymakam Akeller açıklamasının devamında; imamın kendisine baskı yapıldığını o yüzden okumadığını belirtmesi üzerine “Sen devletin imamısın, kim baskı yapabilir” dediğini söyledi. Devamında imam M.K. darp raporu almış. Ayrıca raporda darp geçmediği yanı zamanda bacağını ağrıdığı yazıyor diye sözlerine devam etti.

Söz konusu olayı il Valisine aktardığını açıklayan Akeller iddialarda olduğu gibi devleti temsil eden biri olarak hiç kimseyi darp etmedim dedi.

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

Meltem Günay Kimdir? 

Gökhan Kayış Kimdir?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir