0 Faizli Kredi Yarışında Hangi Banka Önde?

0 Faizli Kredi Yarışında Hangi Banka Önde?
Yayınlama: 22.04.2024
Düzenleme: 22.04.2024 05:56
16
A+
A-

Finansal açıdan ele alındığında ihtiyaçların karşılanabilmesi için öncelik sıfır faizli kredi olurken bankaların yarışı ön plana çıktı. Ancak tüketicinin beklentilerini karşılamadığı krediler ve tüketici kredisi faizleri içeriğimizde yer almaktadır.

Para ihtiyacı özellikle kartlara ağırlık verdirirken kredi kartına taksit yasağı ile ilgili haberler de ön plana çıktı. Bu duruma ekonominin başındaki kurmaylardan önemli açıklamalar yapıldı. Ancak kredi talebi halen devam ediyor.

0 Faizle Kredi Veren Bankalar

Bankalar sıfır faizle kredi verme yarışında. Ancak bu yarışın belli kriterleri olması tüketiciyi memnun etmiyor. Bu sebeple faizli kredi çekmek zorunda kalınıyor. Faizsiz kredinin temininde bankaların kriterleri neredeyse almasak da olur cinsinden. Fakat tüketici isteği ve ihtiyacına göre bu kredilere başvuru yapabiliyor. Faizsiz kredide fırsat olarak görebileceğiniz seçenekleriniz şunlar;

Sıfır Faizli Kredi Yarışında Hangi Banka Önde?

  • Enpara 10 bin lira krediyi faizsiz fırsat olarak veriyor. Aylık taksit tutarı 1.667 TL
  • İş Bankası 0 faizle 15 Bin Lira kredi veriyor.
  • QNB Finansbank 0 faiz şartlarıyla 20 Bin lira kredi tahsisi yapıyor.
  • Akbank 6 ay vadeli olarak faizsiz 20 Bin Lira Kredi veriyor.
  • Denizbank 20 Bin lirayı 6 ay % 1.99 ile kalan 10 bin lirasını 3 ay vadeli 0 Faizle veriyor.

Tüketici kredilerinde faiz oranının % 86 gibi fahiş bir rakama çıkması vatandaşı düşündüren en önemli unsur. Bu sebeple ihtiyacını karşılamak isteyen tüketici faiz ve taksitlerin altında eziliyor. Zorunlu olan vatandaş yüksek faizi ödemek zorunda kalırken belli tutarlara kadar ilk defa müşteri olacaklar için sıfır faizle kredi alınabiliyor.

En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada

100 Bin lira üzeri ihtiyaçlarda kredi vadesi maksimum 12 ay olarak veriliyor. Bu sebeple vatandaşlarda yüksek taksitle karşı karşıya kalıyor. Son olarak en düşük ihtiyaç kredisi hangi bankada merak edenler için araştırma yaptık.

  • TEB en düşük faizi sunan banka olarak görülüyor. Zira % 3,99 ile kredi veren banka özellikle yeni müşteri olma şartı arıyor. 100 bin lira için 12 ay 11 bin 400 TL ödemeli kredinizi toplam 137 bin 397 Lira olarak ödüyorsunuz. 24 ay vadede ödemek isteyenler ise 7 bin 379 lira taksitle toplamda 77 bin 682 TL ödüyor. Ancak alınan kredilerde hayat sigortası ve diğer masraflarda göz önüne alındığında vatandaşın cebinden çok daha fazlası çıkıyor.

Tüketici kredilerinde faizler zirvede. Bu sebeple uzun vadelerde kredi çekilmesi halinde doğal olarak faiz tutarı da çok yüksek oluyor. Bu sebeple tüketici en az vadede çekmek isterken ödeme gücü ve bankanın krediyi verip vermeyeceği de diğer merak konusu oluyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.